Lugana "Demesse Vecchie" DOC 2019
Tip
sommeliera
"Kvalitní Lugana rozhodně není víno, které by bylo potřeba vypít během několika let od nalahvování. Lugany umí příjemně vyzrávat v čase."

Olivini

Lugana "Demesse Vecchie" DOC 2019

0,75 l

430 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
1 rok v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Turbiana

Toto víno pochází z nejlepších hroznů vyselektovaných ze starých vinic vinařství Olivini. Ve skleničce fascinuje slámovým odstínem s odlesky z ryzího zlata. Jeho intenzivní vůně nabízí tóny lučních květů, exotického ovoce a citrusů. V chuti je plné, působí vláčným dojmem, doslova se rozplývá na jazyku. Víno zrálo 12 měsíců v kontaktu s kvasničními kaly, je komplexní a dlouhé. Příjemná dochuť vybízí k dalšímu napití. Lugana v plné své kráse. Na několik let ji bez problémů můžete uložit do archivu.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny jsou sbírány ručně z nejlepších tratí vinařství a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína. Hrozny se nechávají lehce přezrát.

Sklep: Šetrné lisování hroznů, alkoholové kvašení probíhá prostřednictvím selektovaných kvasinek při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Desetina vína zraje v dubových sudech, zbytek v nerezových tancích. Víno je uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Sladkovodní ryba se smetanovou omáčkou, bílé maso, jemné sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Italská bílá vína Lugana

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

 

Tip
sommeliera
"Kvalitní Lugana rozhodně není víno, které by bylo potřeba vypít během několika let od nalahvování. Lugany umí příjemně vyzrávat v čase."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.