Soave Classico "Le Rive" DOC 2016 BIO produkt

Suavia

Soave Classico "Le Rive" DOC 2016

Antonio Galloni 91 / 100

0,75 l

650 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
30 měsíců v sudech barrique a v nerezovém tanku
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Garganega

Přezrálé a pozdě sbírané hrozny odrůdy Garganega a dlouhé školení dodávají tomuto vínu osobitý charakter. Má hlubokou zlatavou barvu, jeho intenzivní medová vůně připomíná zralé hrušky máslovky pečené na víně, má minerální a kořenitý projev, skvěle vyváženou chuť podpořenou zráním v dubu a dlouhou perzistenci. Jedná se o neobvyklé kultovní víno, které potěší vaše smysly.

Druh vína: polosuché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Typ půdy: silně vulkanická s jílovitou texturou. Název Le Rive označuje vinici pěstovanou na velmi svažitém pozemku. Réva je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně v druhé polovině října.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá jejich jemné lisování. Alkoholová fermentace probíhá z 30 % v dubových sudech a 70 % v nerezových tancích za kontrolované teploty 15 – 18 °C po dobu 20 dní. Malolaktická fermentace se nechá přirozeně proběhnout v dubových sudech. Zrání částečně v dubových sudech (30 %) a ocelových kádích (70 %) po dobu 15 měsíců v kontaktu s kvasničním sedimentem bez stáčení, poté jsou obě části vína spojeny dohromady v nerezových tancích, kde zůstávají zrát dalších 15 měsíců. Jemná membránová filtrace.

Kdy vypít: 2020 – 2024

Doporučení v gastronomii: Mořský ďas na smetanové omáčce.

...

Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.