Valpolicella Classico DOC 2022 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Valpolicella Classico je svěží středně plné červené víno, které je nejlepší vypít v mladém stavu. V Benátsku se využívá jeho široký potenciál k párování s jídly a velmi často si ho dáte po skleničce v místních restauracích."

Speri

Valpolicella Classico DOC 2022

Recenze (1)
Falstaff 91 / 100 Doctor wine 90 / 100

0,75 l

310 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
60% Corvina, 30% Rondinella a 10% Molinara

Příjemné a svěží energické víno, tvořené kombinací odrůd Corvina, Rondinella a Molinara. Pochází z vinic v srdci oblasti Valpolicella Classico. Ve skleničce zaujme rubínově červenou barva s fialovými odlesky a intenzivní vůní červeného rybízu, třešní a fialek. V chuti je středně plné, šťavnaté a s nádhernou ovocností, pije se jedna báseň.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Vinice vlastněné rodinou Speri v oblasti Valpolicella Classico, ležící mezi 120 až 350 metry nad mořem v obcích San Pietro in Cariano, Fumane a Negrar. Réva je pěstována v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Hrozny se odstopkují a ihned pomelou. Fermentace probíhá v nerezových tancích s řízenou teplotou, s osmidenní macerací na slupkách. Před lahvováním víno zraje zhruba půl roku v nerezu a betonových tancích, následně pak v láhvi.   

Kdy vypít: 2023 – 2026

Doporučení v gastronomii: Těstoviny, milánské risotto, bílé maso.

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Benátska: Valpolicella, Ripasso nebo Amarone

...

Speri

Vinařství Speri patří mezi absolutní špičku výrobců regionu Valpolicella Classico. Historie vinařství sahá až do roku 1874 a po celou dobu svého fungování si vinařství uchovává rodinný charakter. Dnes je vinařství v rukou sedmé generace potomků původního zakladatele. Vína jsou produkována pouze z vlastních vinic, kterých má Speri v zóně Valpolicella Classico zhruba 60 hektarů. Amarone pochází z vinice Monte Sant`Urbano v obci Furmane. Je to skvěle umístěná poloha na vrcholu kopce, s průměrným stářím révy přes 20 let. Samozřejmostí je pro vinařství Speri šetrnost vůči životnímu prostředí, po mnoha letech udržitelného hospodaření jsou vína počínaje ročníkem 2015 organicky certifikovaná. Vinařství prošlo modernizací výrobních technologií a díky zkušenostem a pečlivému přístupu je schopno produkovat jedny z nejlepších vín celého regionu.

Tip
sommeliera
"Valpolicella Classico je svěží středně plné červené víno, které je nejlepší vypít v mladém stavu. V Benátsku se využívá jeho široký potenciál k párování s jídly a velmi často si ho dáte po skleničce v místních restauracích."

Ohodnoťte tento produkt

  • ovocné víno s menší tříslovinou na jazyku, jeho chuť vynikne hlavně v kombinaci s jídlem nebo třeba tradičníma zelenýma olivami
    Pavel, přidáno 2. 1. 2024 12:20 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.