Candido

"CASINA CUCCI" Chardonnay Salento 2021

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Chardonnay

Suché, lehčí bílé víno, které se ve skleničce vyznačuje zářivě žlutou barvou se světle nazelenalými odlesky. Jeho vůně je bohatá, s tóny svěžího peckového a tropického ovoce. V chuti je víno středně plné, působí vyváženým a příjemným dojmem. Tóny čerstvého ovoce na jazyku doplňuje svěží kyselina. Dobře vychlazené toto víno poslouží jako ideální osvěžení nejen do parných letních dní.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Vinice: Hrozny Chardonnay pro toto víno jsou pěstovány ve vnitrozemí Salenta v zónách San Donaci a Guagnano. Název vína je odvozen od jednoho z pozemků v majetku vinařství Candido.

Sklep: Jakmile hrozny dorazí do vinařství, probíhá krátká macerace moštu se slupkami při nízké teplotě po dobu asi 20 hodin. Následně probíhá fermentace v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Před lahvováním víno krátce zraje v nerezových nádobách.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Vynikající k aperitivům, rybám, korýšům a bílému masu.

Přečtěte si na našem blogu:  Italské Chardonnay

...

Candido

Vinařství založené v roce 1929 Francescem Candidem zůstává do současnosti rodinným podnikem. Dnešní majitel Alessandro je zástupce třetí generace rodiny Candido hospodařící už téměř 100 let v San Donaci. Většina produkce vinařství pochází z hroznů z vlastních 140 hektarů vinic, část hroznů pak Alessandro nakupuje od prověřených pěstitelů, kteří hospodaří ve vinicích organicky. Výsadbu tvoří převážně původní autochtonní odrůdy jako Aleatico, Negro Amaro, Primitivo, Malvasia nera nebo Fiano a doplňkově se ve vinařství Candido věnují i odrůdám jako Montepulciano, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Z produkce vinařství rozhodně ochutnejte víno Capello di Prete, tedy 100% Negro Amaro s krásnou ovocností a kyselinou, nebo prémiový blend odrůd Negro Amaro a  Montepulciano – víno "Duca d' Aragona" Salento IGT.

 

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.