Candido

"IMMENSUM" Salice Salentino DOC rosso Riserva 2019

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
8 měsíců v sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Negro Amaro

Jde o 100% Negro Amaro, které má ve skleničce červenou barvu s velmi intenzivním odstínem a fialovými odlesky. Ve vůni najdete pestrou škálu výrazných vůní, které připomínají tóny švestek, ostružin a třešní, dokonale propojené s vůní exotického koření. V chuti jde o typicky jižanské plnější víno, s opulentní sktrukturou a jemnými tříslovinami. Závěr je delší a kombinuje tóny tmavého peckového ovoce a tóny hřebíčku nebo vanilky.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny pro toto víno jsou pěstovány ve vnitrozemí Salenta v zónách San Donaci a Guagnano. Jejich sklizeň probíhá ručně.  

Sklep: Odstopkované hrozny se dlouho macerují. Fermentace probíhá v nerezových tancích za řízené teploty. Nové víno zraje v malých dřevěných sudech přibližně osm měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: ke grilovaným nebo pečeným červeným masům.

Přečtěte si na našem blogu: Nejen Primitivo, ochutnejte další vína z Apulie

...

Candido

Vinařství založené v roce 1929 Francescem Candidem zůstává do současnosti rodinným podnikem. Dnešní majitel Alessandro je zástupce třetí generace rodiny Candido hospodařící už téměř 100 let v San Donaci. Většina produkce vinařství pochází z hroznů z vlastních 140 hektarů vinic, část hroznů pak Alessandro nakupuje od prověřených pěstitelů, kteří hospodaří ve vinicích organicky. Výsadbu tvoří převážně původní autochtonní odrůdy jako Aleatico, Negro Amaro, Primitivo, Malvasia nera nebo Fiano a doplňkově se ve vinařství Candido věnují i odrůdám jako Montepulciano, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Z produkce vinařství rozhodně ochutnejte víno Capello di Prete, tedy 100% Negro Amaro s krásnou ovocností a kyselinou, nebo prémiový blend odrůd Negro Amaro a  Montepulciano – víno "Duca d' Aragona" Salento IGT.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.