Langhe Chardonnay DOC 2020 AKCE BIO produkt
Tip
sommeliera
Chardonnay je aktuálně nejrozšířenější bílá odrůda světa a významné zastoupení má i v Piemontu. Vinaři tu z ní dělají příjemná svěží vína a najdete ji i v místních šumivých vínech Alta Langa.

Brezza

Langhe Chardonnay DOC 2020

0,75 l

380 Kč 319 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Chardonnay

Jediné bílé víno v portfoliu vinařství Brezza, krásné svěží letní Chardonnay, vinifikované čistě v nerezu. Chardonnay pochází ze starších až 30 letých keřů, ve skleničce se světlejší zářivě žlutou barvou, ve vůni dominují tóny peckového ovoce, zejména jablek, broskví, ale také citrusů a s náznakem bílých květů. V chuti je víno středně plné, energické, s příjemnou kyselinou a delším minerálním závěrem. Báječné osvěžení!

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny pochází z 2ha vinice spadající do katastru vesnice Barolo, s jihozápadní orientací a nadmořskou výškou 230 m.n.m. Réva roste na půdě s vysokým podílem jílu a písku, je vedena v BIO režimu, bez jakýchkoliv chemických přípravků. Vinice byla vysazena v roce 1991. Ruční sběr hroznů.

Sklep: Vinifikace tohoto vína probíhá čistě v nerezových tancích. Fermentace probíhala za kontrolované teploty 18 °C a víno bylo následně ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasničními kaly. K uzavření vína se používá skleněný uzávěr Vinolok.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Ideální k pokrmům s drůbežího masa a rybám.

Přečtěte si na našem blogu:  Italské Chardonnay

...

Brezza

Jedno z legendárních vinařství sídlící v srdci městečka Barolo, lahvující vína ze špičkových poloh jako Cannubi, Castellero nebo Sarmassa. Vinařství založil v roce 1885 Giacomo Brezza, který se svým otcem Antoniem již v roce 1910 uvedl na trh svá první lahvovaná vína. Dodnes jsou stylem vína Brezza považována za ultratradiční. Vína zrají pouze ve velkých sudech ze slavonského dubu, jejich charakteristickým rysem je elegance. V současnosti vinařství vede Enzo Brezza se svým bratrancem Giacomem. Vinařství disponuje 16,5 hektary vinic, z nichž některé pocházejí již z roku 1885. Ve vinicích dodržuje rodina Brezza čistě organické postupy. Ačkoliv se ve výrobě vinařství drží tradičních postupů, co se týká uzávěrů vína, nebojí se inovací. Vinařství Brezza se letos stalo prvním vinařstvím, které se rozhodlo lahvovat základní Barolo pod skleněný uzávěr a vyloučit tak možnost vzniku korkové vady.

Tip
sommeliera
Chardonnay je aktuálně nejrozšířenější bílá odrůda světa a významné zastoupení má i v Piemontu. Vinaři tu z ní dělají příjemná svěží vína a najdete ji i v místních šumivých vínech Alta Langa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.