Chardonnay "Luna d'Agosto" Langhe DOC 2022
Tip
sommeliera
"Chardonnay se v Piemontu pěstuje zhruba na 1000 hektarech vinic. Kromě tichých vín, jako je svěží "Luna d'Agosto", se hrozny Chardonnay používají pro výrobu šumivých vín Alta Langa."

Ca’ del Baio

Chardonnay "Luna d'Agosto" Langhe DOC 2022

0,75 l

290 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Chardonnay

Příjemně svěží Chardonnay jehož barva připomíná slámově žlutou. Vůně je expresivní, ze skleničky se derou tóny citrusů, exotického ovoce a lučních květin. V chuti je víno středně plné, šťavnaté a osvěžující. Ovocné tóny připomínající meloun, jablko nebo meruňku doplňuje jemná mineralita v závěru. Dochuť je dlouhá a lahodná.  

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z mladší vinice vysazené v letech 2006 až 2012. Půdu tvoří vápenité opuky smíšené s vysokým procentem písku. Orientace vinic je severozápadní a jihozápadní. Vinice jsou vedeny v BIO režimu, sklizeň probíhá začátkem září, výhradně ručně.

Sklep: Hrozny Chardonnay prochází velmi jemným lisováním a vinifikace je kompletně provedena v nerezových tancích s řízenou teplotou. Malolaktická fermentace se neprovádí, cílem je zachovat lehčí svěží charakter vína.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: vynikající jako aperitiv. Velmi dobře se hodí ke grilovaným a pečeným rybám, zeleninovým salátům nebo tvrdým sýrům.

Přečtěte si na našem blogu:  Italské Chardonnay

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Tip
sommeliera
"Chardonnay se v Piemontu pěstuje zhruba na 1000 hektarech vinic. Kromě tichých vín, jako je svěží "Luna d'Agosto", se hrozny Chardonnay používají pro výrobu šumivých vín Alta Langa."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.