Riesling Alto Adige Val Venosta DOC 2019
Tip
sommeliera
"Vinařství Falkenstein je napříč Itálií známé jako specialista na Ryzlink rýnský. Tohle víno je povinnost pro všechny fanoušky odrůdy. Lepší rýňák v Itálii jen stěží najdete."

Falkenstein

Riesling Alto Adige Val Venosta DOC 2019

0,75 l

530 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
10 měsíců v akátových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Riesling

Vlajková loď vinařství, krásně minerální Riesling. Vůně je doslova uhrančivá, s typicky odrůdovými tóny žlutých jablek, citrusů a květin. Žádného milovníka Ryzlinku rýnského tento „parfém“ nemůže nechat klidným. Chuť je krásně šťavnatá, středně plná a uhlazeně elegantní. Vysoce pitelné a návykové víno, lepší Riesling se v Itálii těžko hledá.  Potenciál zrát v čase.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Tato pozdně dozrávající odrůda rozvíjí jedinečné aroma na vinicích ve vyšších nadmořských výškách. Hrozny se sklízejí ručně od začátku do poloviny října a pečlivě se zpracovávají. Ryzlink rýnský ve vinařství Falkenstein pěstují na ploše šesti hektarů v nadmořské výšce 600 – 900 m. n. m. s hustotou 9 000 – 13 000 keřů/ha. Ve vinicích jsou písčité půdy, protkané žulou, břidlicí, rulou, křemenem a slídou.

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Fermentace a následné zrání probíhají ve velkých akátových sudech (10 měsíců) na hrubých kalech s následnou sedimentací v lahvi (12 měsíců). Víno je uzavřeno pod šroubovacím uzávěrem.  

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Vynikající s bílým masem, mořskými plody, těstovinami s krevetami a rybami obecně.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Falkenstein

Rodinné vinařství Falkenstein bylo založeno v roce 1989, když se manželé Bernadette a Franz Pratznerovi rozhodli místo pěstování ovoce věnovat výrobě kvalitního vína. Franz se postupně začal starat o dvanáct hektarů vinic, které obklopují vinařství Falkenstein v rámci údolí Val Venosta. Réva tu roste v nadmořské výšce 600 až 900 metrů nad mořem. Vinařství Falkenstein se ve velmi krátké době zařadilo mezi absolutní špičku producentů z Jižního Tyrolska. Vlajkovou odrůdou vinařství je Riesling, který ve zdejších podmínkách produkuje mimořádně svěží a minerální vína. Dalšími odrůdami z portfolia vinařství jsou Pinot Blanc, Sauvignon a Gewürtztraminer. Jediným červeným vínem v nabídce je Pinot noir. Vinařství maximálně respektuje terroir a klimatické podmínky svých vinic a zachovává si čistě rodinný charakter. Dnes tak ve vinařství působí i dvě dcery Magdalena and Michaela.

 

Tip
sommeliera
"Vinařství Falkenstein je napříč Itálií známé jako specialista na Ryzlink rýnský. Tohle víno je povinnost pro všechny fanoušky odrůdy. Lepší rýňák v Itálii jen stěží najdete."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.