Langhe Riesling 2021
Tip
sommeliera
"Riesling z Piemontu je stále celkem rarita. V celé vinařské oblasti je jen 48 hektarů vinic klasifikovaných pro produkci vín Langhe Nebbiolo Riesling DOC. Pokud tedy rádi objevujete něco nového, je Riesling od Ca‘ del Baio jasnou volbou."

Ca’ del Baio

Langhe Riesling 2021

0,75 l

390 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Ryzlink rýnský

Toto víno vzniklo jako výsledek lásky rodiny Grasso k odrůdě Ryzlink rýnský. Odrůda, která není typická pro Piemont, je pěstována na nejchladnějších polohách v rámci vinic vinařství Ca’ del Baio. Barva vína je slámově žlutá se zelenkavými odlesky, ve vůni je víno energické a svěží, s tóny citrusů, ananasu nebo manga. V chuti je víno svěží, delikátní, s vyšší kyselinou a kombinací citrusů a jemné minerality. Příjemně nabroušený Riesling.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z malé severně orientované vinice, vhodné pro odrůdu Ryzlink rýnský. Nadmořská výška je 400 metrů, půda je v této vinici světlejší než na jiných místech, protože je plná písku a vápence, ale hlouběji dole jsou také vrstvy modrého slínu. Réva je vedena v BIO režimu, veškeré práce jsou dělány ručně rodinou Grasso.

Sklep: Hrozny prochází šetrným lisováním, následuje alkoholové kvašení v nerezu při teplotě kolem 16°C. Před lahvováním zraje v tanku s občasným promícháváním kvasničných kalů (sur lie) po dobu 12 měsíců.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: s lehkými předkrmy, pečenou rybou, hlemýždi nebo mladým sýrem.

Přečtěte si na našem blogu: Ryzlink rýnský z Langhe

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Tip
sommeliera
"Riesling z Piemontu je stále celkem rarita. V celé vinařské oblasti je jen 48 hektarů vinic klasifikovaných pro produkci vín Langhe Nebbiolo Riesling DOC. Pokud tedy rádi objevujete něco nového, je Riesling od Ca‘ del Baio jasnou volbou."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.