Riesling "Private Reserve" Alto Adige Val Venosta DOC 2014 Raritní víno
Tip
sommeliera
"Ryzlink rýnský je považován za jednu z nejkvalitnějších bílých odrůd i s ohledem na potenciál zrát v láhvi. Toto raritní víno je toho dokladem. Objevíte v něm krásné tóny zralého peckového ovoce a jemný petrolej. Vychutnejte si ho nyní, nebo uložte."

Falkenstein

Riesling "Private Reserve" Alto Adige Val Venosta DOC 2014

0,75 l

790 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
10 měsíců v akátových sudech, následně 5 let v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Riesling

Prémiové víno vinařství Falkenstein. Odrůdově 100% Riesling, který fermentuje a následně zraje 10 měsíců ve velkých akátových sudech. Před uvedením do prodeje pak ještě leží víno pět let na láhvi. Ve vůni velmi pestré a intenzivní, s tóny lučních květin, citrusového ovoce, tropického manga, tymiánu a jemnou stopou medu. Chuť je komplexní, krásně sladěná, s příjemnou kyselinou. Dochuť je dlouhá, kombinuje ovocné tóny a mineralitu. Povinnost pro všechny fanoušky odrůdy Ryzlink rýnský.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Tato pozdně dozrávající odrůda rozvíjí jedinečné aroma na vinicích ve vyšších nadmořských výškách. Hrozny se sklízejí ručně v první polovině října a pečlivě se zpracovávají. Speciální víno z malé trati přímo nad budovou vinařství, kde rostou staré 35leté keře Ryzlinku rýnského.

Sklep: Fermentace a následné zrání probíhají ve velkých akátových sudech (10 měsíců) na hrubých kalech s následnou sedimentací v lahvi. Víno je uzavřeno pod šroubovacím uzávěrem a zraje po dobu pěti let ve vinařství, než je uvolněno do prodeje.

Kdy vypít: 2021 - 2030

Doporučení v gastronomii: Vynikající s bílým masem, mořskými plody, těstovinami s krevetami a rybami obecně.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Falkenstein

Rodinné vinařství Falkenstein bylo založeno v roce 1989, když se manželé Bernadette a Franz Pratznerovi rozhodli místo pěstování ovoce věnovat výrobě kvalitního vína. Franz se postupně začal starat o dvanáct hektarů vinic, které obklopují vinařství Falkenstein v rámci údolí Val Venosta. Réva tu roste v nadmořské výšce 600 až 900 metrů nad mořem. Vinařství Falkenstein se ve velmi krátké době zařadilo mezi absolutní špičku producentů z Jižního Tyrolska. Vlajkovou odrůdou vinařství je Riesling, který ve zdejších podmínkách produkuje mimořádně svěží a minerální vína. Dalšími odrůdami z portfolia vinařství jsou Pinot Blanc, Sauvignon a Gewürtztraminer. Jediným červeným vínem v nabídce je Pinot noir. Vinařství maximálně respektuje terroir a klimatické podmínky svých vinic a zachovává si čistě rodinný charakter. Dnes tak ve vinařství působí i dvě dcery Magdalena and Michaela.

Tip
sommeliera
"Ryzlink rýnský je považován za jednu z nejkvalitnějších bílých odrůd i s ohledem na potenciál zrát v láhvi. Toto raritní víno je toho dokladem. Objevíte v něm krásné tóny zralého peckového ovoce a jemný petrolej. Vychutnejte si ho nyní, nebo uložte."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.