"SUSUMANIELLO" Salento rosso IGT 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Susumaniello je stará místní odrůda, která je v současnosti velmi málo rozšířená. Vinařství Cantine du Palme jako jedno z mála plně objevilo její potenciál. Ve skleničce čekejte plné komplexní víno tmavé nepropustné barvy.

Candido

"SUSUMANIELLO" Salento rosso IGT 2020

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Susumaniello

Susumaniello z produkce vinařství Candido se prezentuje ve skleničce rubínově červenou barvou s jemnými fialovými odlesky. Vůně připomíná zralé ovoce, jako je švestka, třešeň, ostružina, rybíz a jahoda. Nechybí tóny aromatických bylin a květin. V ústech je víno svůdné, plnější a hřejivé. Celek působí dobře strukturovaně a jemně. Douchuť je dlouhá a uhlazená.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny lokální odrůdy Susumaniello jsou pěstovány v zóně Brindisi. Vinice je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ve třetím týdnu v září.

Sklep: Jakmile hrozny dorazí do sklepa, zbaví se stopek a rozdrtí. Poté probíhá macerace po dobu asi deseti dní. Fermentace se provádí při kontrolované teplotě a nakonec víno zraje v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Mladé víno, které se dobře hodí ke zvěřině nebo některým výraznějším a tučnějším rybám. Perfektní také k tradičním apulijským pokrmům.

Přečtěte si na našem blogu: Nejen Primitivo, ochutnejte další vína z Apulie

...

Candido

Vinařství založené v roce 1929 Francescem Candidem zůstává do současnosti rodinným podnikem. Dnešní majitel Alessandro je zástupce třetí generace rodiny Candido hospodařící už téměř 100 let v San Donaci. Většina produkce vinařství pochází z hroznů z vlastních 140 hektarů vinic, část hroznů pak Alessandro nakupuje od prověřených pěstitelů, kteří hospodaří ve vinicích organicky. Výsadbu tvoří převážně původní autochtonní odrůdy jako Aleatico, Negro Amaro, Primitivo, Malvasia nera nebo Fiano a doplňkově se ve vinařství Candido věnují i odrůdám jako Montepulciano, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Z produkce vinařství rozhodně ochutnejte víno Capello di Prete, tedy 100% Negro Amaro s krásnou ovocností a kyselinou, nebo prémiový blend odrůd Negro Amaro a  Montepulciano – víno "Duca d' Aragona" Salento IGT.

 

Tip
sommeliera
Susumaniello je stará místní odrůda, která je v současnosti velmi málo rozšířená. Vinařství Cantine du Palme jako jedno z mála plně objevilo její potenciál. Ve skleničce čekejte plné komplexní víno tmavé nepropustné barvy.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.