Tosca Chianti Colli Senesi DOCG 2020 BIO produkt

Tenuta Valdipiatta

Tosca Chianti Colli Senesi DOCG 2020

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese a Canaiolo Nero

Víno má zářivě rubínovou barvu ve skleničce. Intenzivní a hluboké aroma odhaluje květinové tóny připomínající fialku, tóny zralých peckovin a červeného bobulového ovoce. Jemná, vyvážená chuť nabízí širokou škálu ovocných tónů, od třešní, černého rybízu až po maliny. Strukturu vína doplňuje vyšší kyselina a sametové třísloviny vystupující v delším osvěžujícím závěru. Chianti Colli Senesi je tradiční toskánské víno, které je díky skvělé pitelnosti ideální pro párování s jemnými a středně výraznými pokrmy.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Jedná se o směs dvou odrůd - Sangiovese a Canaiolo pěstovaných v zóně Chianti Colli Senesi poblíž Montepulciana. Hlinité půdy, na kterých réva roste, dosahují nadmořské výšky 550 metrů nad mořem. Vinice jsou vedeny v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Vinifikace v ocelových tancích při kontrolovaných teplotách mezi 24 a 28 °C. Macerace na slupkách asi 15 dní. Spontánní jablečno-mléčná fermentace probíhá v nerezu, kde víno následně zraje několik měsíců.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Výborně se hodí k prvním chodům, grilovaným masům, uzeninám a jemným nebo středně vyzrálým sýrům.

...

Tenuta Valdipiatta

Giulio Caporali, zakladatel vinařství Valdipiatta, koupil panství na konci 80. let, s cílem splnit si svůj sen a vytvořit skvělé víno. Postupně se mu podařilo vytvořit jedno z nejrespektovanějších vinařství v rámci apelace Vino Nobile di Montepulciano. V roce 2002 převzala vedení vinařství jeho dcera Miriam. Všechna vína Tenuta Valdipiatta pochází z hroznů révy vysazené na 30 hektarech vinic v majetku vinařství. Hned 80 % vinic je věnováno odrůdě Sangiovese, které se tu lokálně říká Prugnolo Gentile. Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Canaiolo Nero, Mammolo a mezinárodní odrůdy Cabernet sauvignon, Merlot a Pinot Nero. Dvě nejdůležitější Cru vinařství nesou název Sanguineto a Vigna d'Alfiero a byly vysazeny na začátku 70. let. Od roku 2018 jsou vinice Tenuta Valdipiatta certifikované jako BIO. Červená vína zrají v kombinaci větších sudů ze slavonského dubu a kvalitních barikových sudů. Na začátku 90. let vinařství zahájilo spolupráci s profesorem Yvesem Gloriesem, který byl v té době vedoucím enologické fakulty v Bordeaux. Na tuto neocenitelnou zkušenost navázala v roce 2010 spolupráce s enologem Ericem Boissenotem, který poskytuje své služby také prestižním vinařstvím z Médocu, jako jsou Lafite Rothschild, Latour, Margaux, Mouton Rothschild a Palmer.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.