Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2021
Tip
sommeliera
Vernaccia di San Gimignano DOCG je nejslavnější bílé víno Toskánska. Víno Le Grillae bývá každoročně řazeno mezi nejzajímavější vína této nevelké apelace poblíž městečka San Gimignano. Příjemné, osvěžující bílé víno nejen na léto.

Melini

Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2021

Recenze (3)

0,75 l

250 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Vernaccia di San Gimignano

Hrozny pro tuto Vernacciu se sbírají ručně, díky pečlivé vinifikaci vzniká víno světle zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a se svůdnou aromatikou. Ve vůni najdete kytici voňavých květů s dotekem medu a exotického ovoce. Chuť je plná, komplexní, s tóny čerstvého ovoce a delší dochutí s náznakem broskví a mandlí. Melini pěstuje Vernacciu na těch nejvíce prosluněných polohách a víno doslova sálá letním Toskánskem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Se slávkami a jinými dary moře.

...

Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Tip
sommeliera
Vernaccia di San Gimignano DOCG je nejslavnější bílé víno Toskánska. Víno Le Grillae bývá každoročně řazeno mezi nejzajímavější vína této nevelké apelace poblíž městečka San Gimignano. Příjemné, osvěžující bílé víno nejen na léto.

Ohodnoťte tento produkt

  • Překvapí svou kvalitou a jemností ovoce, dlouhotrvající chutí. Výborný poměr kvality vína / versus cena.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 01:21 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • ročník 2018 byl 5*, tento 2019 je o dost slabší, bohužel. Nevšiml jsem si změny ročníku a bohužel objednal více než 1 kus :-(
    Aleš, přidáno 19. 7. 2020 15:28 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • výtečné víno s příjemnou vůní a chutí
    Lubomír, přidáno 2. 1. 2016 13:39 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.