Barbera d'Asti "Alfiera" DOCG 2015
Tip
sommeliera
Apelační zákon pro vína Barbera d´Asti DOCG nařizuje použít minimálně 90 % odrůdy Barbera a zbylých 10 % můžou víno doplnit další místní odrůdy Freisa, Grignolino a Dolcetto v libovolném poměru.

Marchesi Alfieri

Barbera d'Asti "Alfiera" DOCG 2015

0,75 l

930 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
18 měsíců v sudech z francouzského a slavonského dubu
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Barbera

Vlajková loď vinařství, víno plné, komplexní a elegantní. Alfiera je 100% Barbera, jejíž základem jsou hrozny ze staré vinice vysazené v roce 1937. Před nalahvováním víno zrálo 18 měsíců v barikových a v 500 litrových sudech. Barva vína je tmavě rubínová, ve vůni najdete paletu tónů připomínajících zralé třešně, maliny nebo švestky. Chuť je krásně sametová, vláčná, jemně kořeněná s tóny vanilky a kávy a s dlouhým ovocným projevem. Víno má velmi pěknou strukturu, která se dále rozvíjí zráním vína v lahvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z historické vinice v majetku vinařství Marchesi Alfieri. Réva tu dosahuje věku až 80 let. Velmi omezené výnosy zhruba 1,0 - 1,2 kg hroznů na keř. Hrozny se sklízejí ručně do malých beden v druhé polovině září.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 28 - 30 °C po dobu 12-15 dnů. Jablečno-mléčná fermentace probíhá v dřevěných sudech a provádí se battonnage. V sudech z francouzského dubu (Allier a Tronçais) víno následně zraje zhruba rok a půl.

Kdy vypít: 2019 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z červeného masa, sýry s modrou plísní.

Přečtěte si na našem blogu: Barbera: Znovuzrozená hvězda Piemontu

...

Marchesi Alfieri

Tradiční vinařství Marchesi Alfieri, které sídlí v malebné vesničce San Martino Alfieri, na západ od Asti, lze při příjezdu jen těžko přehlédnout. Z vrcholu kopce, na kterém vesnice leží, totiž ční do dálky starý hrad z konce 17. století, obklopen velkorysou zahradou připomínající anglický park. Tady sídlí po generace rodina Alfieri, která se také od konce 17. století v prostorách tohoto malého ráje věnuje výrobě vína. Nynější podobu a filozofii vinařství mají na svědomí tři sestry – Giovanna, Antonella a Emanuela, které také v roce 1999 najmuly současného enologa Maria Olivera. Sympatický Mario pracoval před nástupem do vinařství Marchesi Alfieri v Toskánsku, konkrétně ve vinařství Tenuta Col DʼOrcia v Montalcinu. Místní podmínky svědčí zejména odrůdě Barbera, kterou najdete hned na 16 z 21 hektarů vinic vinařství. Průměrné stáří vinic je úctyhodných 70 let. Barbery z vinařství Marchesi Alfieri jsou jedním slovem úchvatné, jejich komplexnost a elegance doslova přibíjí k podlaze.

 

Tip
sommeliera
Apelační zákon pro vína Barbera d´Asti DOCG nařizuje použít minimálně 90 % odrůdy Barbera a zbylých 10 % můžou víno doplnit další místní odrůdy Freisa, Grignolino a Dolcetto v libovolném poměru.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.