Barbera d'Asti "Alfiera" DOCG 2015
Tip
sommeliera
Apelační zákon pro vína Barbera d´Asti DOCG nařizuje použít minimálně 90 % odrůdy Barbera a zbylých 10 % můžou víno doplnit další místní odrůdy Freisa, Grignolino a Dolcetto v libovolném poměru.

Marchesi Alfieri

Barbera d'Asti "Alfiera" DOCG 2015

Doctor wine 95 / 100 Veronelli 94 / 100

0,75 l

850 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
18 měsíců v sudech z francouzského a slavonského dubu
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Barbera

Vlajková loď vinařství, víno plné, komplexní a elegantní. Alfiera je 100% Barbera, jejíž základem jsou hrozny ze staré vinice vysazené v roce 1937. Před nalahvováním víno zrálo 18 měsíců v barikových a v 500 litrových sudech. Barva vína je tmavě rubínová, ve vůni najdete paletu tónů připomínajících zralé třešně, maliny nebo švestky. Chuť je krásně sametová, vláčná, jemně kořeněná s tóny vanilky a kávy a s dlouhým ovocným projevem. Víno má velmi pěknou strukturu, která se dále rozvíjí zráním vína v lahvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z historické vinice v majetku vinařství Marchesi Alfieri. Réva tu dosahuje věku až 80 let. Velmi omezené výnosy zhruba 1,0 - 1,2 kg hroznů na keř. Hrozny se sklízejí ručně do malých beden v druhé polovině září.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů na třídícím stole s následným šetrným odstopkováním a drcením. Fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 28 - 30 °C po dobu 12-15 dnů. Jablečno-mléčná fermentace probíhá v dřevěných sudech a provádí se battonnage. V sudech z francouzského dubu (Allier a Tronçais) víno následně zraje zhruba rok a půl.

Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z červeného masa, sýry s modrou plísní.

Přečtěte si na našem blogu: Barbera: Znovuzrozená hvězda Piemontu

...

Marchesi Alfieri

Tradiční vinařství Marchesi Alfieri, které sídlí v malebné vesničce San Martino Alfieri, na západ od Asti, lze při příjezdu jen těžko přehlédnout. Z vrcholu kopce, na kterém vesnice leží, totiž ční do dálky starý hrad z konce 17. století, obklopen velkorysou zahradou připomínající anglický park. Tady sídlí po generace rodina Alfieri, která se také od konce 17. století v prostorách tohoto malého ráje věnuje výrobě vína. Nynější podobu a filozofii vinařství mají na svědomí tři sestry – Giovanna, Antonella a Emanuela, které také v roce 1999 najmuly současného enologa Maria Olivera. Sympatický Mario pracoval před nástupem do vinařství Marchesi Alfieri v Toskánsku, konkrétně ve vinařství Tenuta Col DʼOrcia v Montalcinu. Místní podmínky svědčí zejména odrůdě Barbera, kterou najdete hned na 16 z 21 hektarů vinic vinařství. Průměrné stáří vinic je úctyhodných 70 let. Barbery z vinařství Marchesi Alfieri jsou jedním slovem úchvatné, jejich komplexnost a elegance doslova přibíjí k podlaze.

 

Tip
sommeliera
Apelační zákon pro vína Barbera d´Asti DOCG nařizuje použít minimálně 90 % odrůdy Barbera a zbylých 10 % můžou víno doplnit další místní odrůdy Freisa, Grignolino a Dolcetto v libovolném poměru.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.