Montepulciano d´Abruzzo "Binomio" Riserva DOC 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Raritní víno z vinařství La Valentina. 100% Montepulciano ze staré vinice, které ve vinařství lahvují jen v případě mimořádného ročníku. Plné a bohaté v chuti s tóny ušlechtilého dřeva.

La Valentina

Montepulciano d´Abruzzo "Binomio" Riserva DOC 2019

Recenze (1)

0,75 l

930 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
15 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Montepulciano

Binomio Riserva je speciální víno jehož hrozny pochází z vinice vysazené v roce 1971. Jeho barva je intenzivní a nepropustná, ve vůni čekejte pronikavé a čisté tóny černého rybízu a ostružin. V chuti plné, sametově ovocné a vláčné. Na jazyku ucítíte černorybízovou marmeládu, černé třešně, trochu vanilky. Třísloviny jsou jemné a zakulacené. Víno má velmi dlouhé a příjemné odeznívání. Slavnostní víno s potenciálem do dalších let.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Binomio Riserva je vlajková loď vinařství pocházející z vinice vysazené v roce 1971. Réva je vedena tradičním způsobem vysoko, prostřednictvím tzv. pergola abruzzese. Sklizeň probíhá ručně, od začátku října. Výnosy jsou omezeny na 40 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Po jemném lisování probíhá macerace a fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích, po dobu zhruba tří týdnů. Následně víno zraje 15 měsíců ve francouzských barikových sudech. Víno je uzavřeno přírodním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2027

Doporučení v gastronomii: Dušené nebo pečené maso, zvěřina, výrazné sýry, salámy a uzeniny.

 

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
Raritní víno z vinařství La Valentina. 100% Montepulciano ze staré vinice, které ve vinařství lahvují jen v případě mimořádného ročníku. Plné a bohaté v chuti s tóny ušlechtilého dřeva.

Ohodnoťte tento produkt

  • Teprve se učím poznávat italské vína,ale toto má všechno,co víno má mít...s popisem plně souhlasím...
    Miloslav, přidáno 12. 9. 2021 21:37 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.