Montepulciano d´Abruzzo "Spelt" DOC 2019
Tip
sommeliera
"Montepulciano patří mezi nejoblíbenější odrůdy v Itálii. Ve střední části Itálie se z ní dělají krásná tělnatá červená vína plná šťavnatých ovocných tónů. Odrůda je velmi úzce spjata s regionem Abruzzo, kde aktuálně tvoří zhruba polovinu všech vinic."

La Valentina

Montepulciano d´Abruzzo "Spelt" DOC 2019

Recenze (1)
James Suckling 92 / 100

0,75 l

590 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
16 měsíců v dubových sudech a rok v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Montepulciano

Báječné Montepulciano ze skvělého ročníku. Usaďte se pohodlně do křesla a vychutnejte si jeho elegantní komplexnost. Barva vína je intenzivní, s fialovými okraji, ve vůni objevíte tóny připomínající lesní jahody, červený rybíz, květy divoké růže, lékořici nebo fialky. V ústech je víno koncentrované, mnohovrstevnaté, s opojnými ovocnými tóny a rafinovaným tříslem. Dochuť je dlouhá a příjemně svěží.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Odrůdu Montepulciano d’Abruzzo tu pěstují celkem na 30 hektarech, na vinicích s převážně jílovitou půdou. Orientace je jižní, jihozápadní, průměrné stáří révy 30 let. Nadmořská výška vinic 150 – 400 m.n.m. Réva je vedena tradičním způsobem vysoko, prostřednictvím tzv. pergola abruzzese. Sklizeň probíhá ručně, od začátku října. Výnosy jsou omezeny na 50 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Po jemném lisování probíhá macerace a fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích, po dobu zhruba tří týdnů. Následně víno zraje 16 měsíců, část v 25hl dubových slavonských sudech a část v barrique a tonneaux sudech. Po finálním smíchání vína ještě blend odpočívá pár měsíců ve 25hl dubových slavonských sudech a téměř rok v lahvi.

Kdy vypít: 2021 - 2027

Doporučení v gastronomii: Speciality z vepřového masa, např. Arista di Maiale.

 

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
"Montepulciano patří mezi nejoblíbenější odrůdy v Itálii. Ve střední části Itálie se z ní dělají krásná tělnatá červená vína plná šťavnatých ovocných tónů. Odrůda je velmi úzce spjata s regionem Abruzzo, kde aktuálně tvoří zhruba polovinu všech vinic."

Ohodnoťte tento produkt

  • Krásné, plné, elegantní, tmavé ovoce, višně, tóny asfaltu, stále pěkně strukturované. 87 bodů.
    Luděk, přidáno 1. 2. 2015 17:45 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.