Chianti Rufina Frascole DOCG 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Stejně třeba jako vína Rosso di Montalcino nebo Morellino di Scansano, tak i Chianti Rùfina představuje toskánskou extratřídu, pokud se bavíme o kvalitě vín za rozumnou cenu.

Frascole

Chianti Rufina Frascole DOCG 2020

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Apelace
Chianti
Zrání
10 měsíců v betonu a dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese (90 %), Canaiolo (5 %), Colorino (5%)

Víno má krásně rubínovou červenou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni ucítíte svůdné tóny čerstvých a sušených květin, červeného peckového ovoce a sladkého koření. V ústech je víno rafinované, elegantní a působí uhlazeným dojmem. Strukturu vína dotváří příjemně vystupující třísloviny a svěží kyselina. Krásné Chianti s dlouhou dochutí a potenciálem zrát v čase!

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, začátkem října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 12-15 dnů a poté se přečerpá do betonových kádí a francouzských tonneaux sudů k jablečno-mléčné fermentaci. Následně víno zraje 10 měsíců v betonových nádobách (50 %) a francouzských tonneaux sudech o objemu 500 litrů (50 %).

Kdy vypít: 2022 - 2026

Doporučení v gastronomii: Steaky a podobné úpravy červeného masa.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

Tip
sommeliera
Stejně třeba jako vína Rosso di Montalcino nebo Morellino di Scansano, tak i Chianti Rùfina představuje toskánskou extratřídu, pokud se bavíme o kvalitě vín za rozumnou cenu.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.