Chianti Rufina Frascole DOCG 2020 BIO produkt
Tip
sommeliera
Stejně třeba jako vína Rosso di Montalcino nebo Morellino di Scansano, tak i Chianti Rùfina představuje toskánskou extratřídu, pokud se bavíme o kvalitě vín za rozumnou cenu.

Frascole

Chianti Rufina Frascole DOCG 2020

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Apelace
Chianti
Zrání
10 měsíců v betonu a dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese (90 %), Canaiolo (5 %), Colorino (5%)

Víno má krásně rubínovou červenou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni ucítíte svůdné tóny čerstvých a sušených květin, červeného peckového ovoce a sladkého koření. V ústech je víno rafinované, elegantní a působí uhlazeným dojmem. Strukturu vína dotváří příjemně vystupující třísloviny a svěží kyselina. Krásné Chianti s dlouhou dochutí a potenciálem zrát v čase!

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny se sbírají na jižních a jihozápadních vinicích v nadmořských výškách až 400 metrů nad mořem. Vinice jsou staré 20 až 50 let. Sklizeň probíhá ručně, začátkem října. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Hrozny se zbaví stopek a jemně lisují. Mošt zůstává v kontaktu se slupkami po dobu 12-15 dnů a poté se přečerpá do betonových kádí a francouzských tonneaux sudů k jablečno-mléčné fermentaci. Následně víno zraje 10 měsíců v betonových nádobách (50 %) a francouzských tonneaux sudech o objemu 500 litrů (50 %).

Kdy vypít: 2022 - 2026

Doporučení v gastronomii: Steaky a podobné úpravy červeného masa.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

Cosimo Lippi: Maximálně respektujeme terroir Chianti Rufina

...

Frascole

Vinařství Frascole je hvězdou malé oblasti Chianti Rùfina, jedné z podzón pro výrobu vín Chianti. Ta leží východně od Florencie v kopcovité krajině na úbočí Apenin. Vinice jsou tu vysazeny v nadmořských výškách až 500 metrů. Větší rozdíly v teplotách ve dne a v noci a chladnější podzim se ve vínech projevují typickým delikátním ovocným charakterem a vyšší kyselinou. Rodinné vinařství Frascole stojí na severním okraji zóny, v roce 2021 oslavilo 30 let od svého založení. Ročně brány vinařství opustí kolem 60 000 lahví vín, od roku 1998 jsou vinice vedeny v BIO režimu. Na 16 hektarech vinohradů převládá odrůda Sangiovese, doplněná o Colorino, Pinot noir, Merlot nebo bílé odrůdy Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými víny vinařství jsou vína Chianti Rùfina a Chianti Rùfina Riserva, která najdete v našem sortimentu.

Tip
sommeliera
Stejně třeba jako vína Rosso di Montalcino nebo Morellino di Scansano, tak i Chianti Rùfina představuje toskánskou extratřídu, pokud se bavíme o kvalitě vín za rozumnou cenu.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.