Fiano Colline Pescaresi "Le Ruve" IGT 2018 AKCE BIO produkt
Tip
sommeliera
"Fiano je odrůda typicky pěstovaná ve střední Itálii. V posledních letech se hodně vysazuje v Kampánii, kde se jí daří na místních vulkanických půdách a objevuje se i v jiných regionech, jako je Abruzzo."

La Valentina

Fiano Colline Pescaresi "Le Ruve" IGT 2018

Luca Maroni 91 / 100

0,75 l

450 Kč 390 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
půl roku, částečně v nerezu a částečně v nových sudech tonneaux
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Fiano

100% Fiano z BIO vinic v Abruzzu. Víno zářivě žluté barvy, slámového odstínu, se zelenkavým okrajem. Ve vůni intenzivní a pronikavé, kombinující exotické ovoce, tóny broskve a hrušky, doplněné o příjemnou květinovost a jemný kořenitý tón po zrání ve dřevě. V chuti víno působí sebevědomým dojmem, plnější, s dobrou hloubkou. Na jazyku objevíte tóny exotického ovoce a peckovin, doplněné o tóny mandle nebo čerstvě posečené trávy. Delší dochuť, s příjemnou kyselostí.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Odrůda Fiano je vysazena na jednom hektaru, na vinicích s velmi kompaktní převážně vápenato jílovitou půdou. Orientace je jižní, jihozápadní, průměrné stáří révy 12 let, první ročník vína byl 2010. Nadmořská výška vinice je 300 m.n.m. Réva je vedena tradičním způsobem metodou Guyot. Sklizeň probíhá ručně, v první polovině září. Výnosy jsou výrazně omezeny na 40 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Po jemném lisování probíhá fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích a čístečně také v sudech tonneaux (500l). V kombinaci nerezu a dubových sudů také víno následně zraje půl roku.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Rybí polévky, mořské plody, těstoviny s rybími omáčkami, bílé maso, korýši a tuňákový tatarák.

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
"Fiano je odrůda typicky pěstovaná ve střední Itálii. V posledních letech se hodně vysazuje v Kampánii, kde se jí daří na místních vulkanických půdách a objevuje se i v jiných regionech, jako je Abruzzo."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.