Pinot Nero

Odrůda, pro jejíž vína je typická elegance, spíš než robustnost. Pocházející z Burgundska, kde také dává jedny z nejdražších a nejlepších červených vín světa. Ve Francii Pinot noir najdete také v Alsasku nebo v údolí Loiry. Mezi významné producenty Pinotu noir patří také vinaři v Německu, na Novém Zélandu nebo v Itálii. Zde se Pinot noir pod názvem Pinot nero pěstuje zejména v severních oblastech, jako jsou Jižní Tyrolsko, Trentino, údolí Aosty, Lombardie nebo Piemont. Pinot noir je významnou součástí některých italských šumivých vín, jako Franciacorta DOCG, Alta Langa DOCG nebo Trento DOC.

Celkově Pinot noir v Itálii najdete vysazený na zhruba 5000 hektarech vinic. Červená vína Pinotu noir mají typicky světlejší červenou barvu, delikátní třísloviny a ve vůni a v chuti připomínají červené peckové ovoce, jako jsou třešně, jahody nebo maliny. Vína jsou typicky elegantní, vybavená příjemnou kyselinou. Pinot noir z údolí Aosty nebo z Jižního Tyrolska, z vinic velmi často ve vyšší nadmořské výšce, je často delikátní, šťavnatě ovocný, s minerální dochutí. Vína z jižnějších regionů, jako Toskánsko nebo Sicílie disponují větší robustnostní a tóny zralého ovoce.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

Více informací