Ravenna Rosato "Rosa di Ceparano" IGT 2022
Tip
sommeliera
Krásné letní svěží rosé! Kombinace odrůd Sangiovese a Syrah, s nížším alkoholem a příjemnou kyselinou. Skvěle doprovodí lehké saláty nebo pokrmy s kuřecím masem.

Fattoria Zerbina

Ravenna Rosato "Rosa di Ceparano" IGT 2022

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Sangiovese, Syrah

Krásné svěží ovocné rosé kombinující velké odrůdy Sangiovese a Syrah. Víno má světlejší růžovou barvu odstínu cibulové slupky, vůně je letní, s tóny jahod, malin, granátového jablka a lehce kořenitých tónů připomínajících černý pepř. V ústech je víno svěží, plnější a svůdně ovocné. Nádherně pitelné, s tóny červeného ovoce a šťavnatou kyselinou. Podávejte dobře vychlazené.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Vinice: Růžové víno, jehož základem je odrůda Sangiovese, doplněná o menší podíl Syrahu. Réva je sklízena dříve než v případě hroznů pro červená vína. Každá z odrůd se sbírá zvlášť.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje velmi jemné lisování a krátká macerace se slupkami. Mošt kvasí při kontrolované teplotě v nerezových tancích po dobu 15 až 20 dní. Obě odrůdy jsou vinifikovány zvlášť a finální blend vína se dělá až po dokončení fermentace.  

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Saláty, polévky, pokrmy z bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Růžová vína Itálie

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
Krásné letní svěží rosé! Kombinace odrůd Sangiovese a Syrah, s nížším alkoholem a příjemnou kyselinou. Skvěle doprovodí lehké saláty nebo pokrmy s kuřecím masem.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.