Ravenna Rosato "Rosa di Ceparano" IGT 2021
Tip
sommeliera
Krásné letní svěží rosé! Kombinace odrůd Sangiovese a Syrah, s nížším alkoholem a příjemnou kyselinou. Skvěle doprovodí lehké saláty nebo pokrmy s kuřecím masem.

Fattoria Zerbina

Ravenna Rosato "Rosa di Ceparano" IGT 2021

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Sangiovese, Syrah

Krásné svěží ovocné rosé kombinující velké odrůdy Sangiovese a Syrah. Víno má světlejší růžovou barvu odstínu cibulové slupky, vůně je letní, s tóny jahod, malin, granátového jablka a lehce kořenitých tónů připomínajících černý pepř. V ústech je víno svěží, plnější a svůdně ovocné. Nádherně pitelné, s tóny červeného ovoce a šťavnatou kyselinou. Podávejte dobře vychlazené.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Vinice: Růžové víno, jehož základem je odrůda Sangiovese, doplněná o menší podíl Syrahu. Réva je sklízena dříve než v případě hroznů pro červená vína. Každá z odrůd se sbírá zvlášť.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje velmi jemné lisování a krátká macerace se slupkami. Mošt kvasí při kontrolované teplotě v nerezových tancích po dobu 15 až 20 dní. Obě odrůdy jsou vinifikovány zvlášť a finální blend vína se dělá až po dokončení fermentace.  

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Saláty, polévky, pokrmy z bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Růžová vína Itálie

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
Krásné letní svěží rosé! Kombinace odrůd Sangiovese a Syrah, s nížším alkoholem a příjemnou kyselinou. Skvěle doprovodí lehké saláty nebo pokrmy s kuřecím masem.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.