Felsina

Spumante Metodo Classico Brut

0,75 l

590 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
klasická metoda kvašení a zrání v láhvi min. 22 měsíců
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Odrůda
60 % Sangiovese, 20 % Pinot Nero, 20 % Chardonnay

Elegantní šumivé víno se zářivě slámově žlutou barvou a vytrvalým jemným perlením ve skleničce.  Vůně je svěží a delikátní, s intenzivními květinovými a ovocnými tóny, které připomínají citrusové plody nebo jablka Golden Delicious. Nechybí jemný tón čerstvě upečeného chleba. Chuť je suchá, komplexní a dobře vyvážená. Svěží kyselinka vystupuje v delším závěru v kombinaci s tónem tropického ovoce.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vinice jsou vysazeny severovýchodně od Sieny, v obci Castelnuovo Berardenga, na jižní hranici denominace Chianti Classico. Hustota výsadby dosahuje zhruba 5 400 keřů na hektar.

Sklep: Hrozny jsou přísně vybírány, následně šetrně lisovány. Mošt se nechá usadit za studena, stočí a poté fermentuje při kontrolované teplotě. Na jaře se nové víno stáčí do lahví, kde probíhá druhotná farmentace. Po 22 měsících kvašení a zrání se víno degoržuje a poté doplní expedičním likérem. Po dalších minimálně třech měsících zrání se víno uvolňuje do prodeje.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z ryb, mořské plody.

...

Felsina

Vinařství Felsina stojí v jihovýchodní části zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Zde, v nejteplejší části celé provincie, vyrábí Fèlsina jedny z nejlepších a nejkomplexnějších Sangiovese, které vyhledávají milovníci vín po celém světě. Felsina je historicky jedno z prvních vinařství, které se v rámci svých prestižních vín zaměřilo výhradně na odrůdu Sangiovese Grosso. Nikdy v historii vinařství nepoužívalo mezinárodní odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálně respektují tradice a terroir této části Toskánska. Vinice vinařství Fèlsina jsou obhospodařovány organicky a réva pro vína Chianti Classico dosahuje průměrného stáří 30 let. Základem vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia jsou v průměru 50leté keře Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je také 100% Sangiovese Grosso. Víno je z hroznů tří špičkových vinic, které jsou vysazeny na pomezí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.