Massolino

Barbera d'Alba DOC 2022

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Barbera

V případě Barbery se ve vinařství rozhodli pro zrání v nerezu, s cílem zvýraznit jedinečný ovocný charakter odrůdy. Barbera d'Alba z vinařství Massolino má zářivě rubínovou barvu ve skleničce, nabízí zajímavý buket s tóny švestek, malin, červeného rybízu a jemným nádechem lesního podrostu. Na patře je to svěží a energické víno, s čistými ovocnými tóny a dobrou kyselostí. Skvěle pitelné víno a dobrý partner ke gastronomickému párování.  

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z kvalitních vinic, s velmi redukovaným výnosem. Sklizeň probíhá pouze ručně a před zpracováním dochází k pečlivému výběru jen perfektně zralých hroznů.

Sklep: Víno kvasilo 10-12 dní v nerezu při teplotě kolem 30°C. Následuje jablečno-mléčná fermentace a krátké období zrání v nerezu; víno se obvykle lahvuje a uvolňuje do prodeje na jaře po sklizni. 

Kdy vypít: 2023 - 2028

Doporučení v gastronomii: Vynikající k těstovinám, dušenému nebo grilovanému červenému masu a středně vyzrálým sýrům.

Přečtěte si na našem blogu: Barbera: Znovuzrozená hvězda Piemontu

...

Massolino

Historické centrum malého města Serralunga d'Alba v Piemontu skrývá jedno z nejstarších rodinných vinařství v této oblasti. Výrobě ušlechtilých vín se tu rodina Massolino věnuje od roku 1896. V současnosti vinařství vedou Franco a Roberto Massolino, kteří tak úspěšně pokračují v dlouhé rodinné tradici. Vinařství bylo jedno z prvních v regionu, které začalo na etikety vín uvádět názvy svých vinic. Díky skvělým tratím, vysoké kvalitě vín a účasti na vzniku zdejšího konsorcia vinařů se značka Massolino zařadila mezi zdejší elitu již v šedesátých letech 20. století. 

Hrozny pro základní Barolo pocházejí z několika různých vinic a v sortimentu jej doplňují prestižní jednotraťová vína – Barolo Vigna Rionda, Margheria, Parafada nebo Parussi. Díky tomuto přístupu je možné ocenit specifika jednotlivých vinic, které patří mezi vyhlášené Cru zóny Serralunga d'Alba.

Kromě odrůdy Nebbiolo, která tvoří hned polovinu z celkových 50 hektarů vinic vinařství Massolino, se rodina věnuje také odrůdám, jako jsou Dolcetto, Barbera, Chardonnay, Riesling nebo Moscato. Zatímco mladší bratr Roberto pečuje o vinohrady, Franco se zodpovědný za produkci vín. Barolo Massolio je velmi tradiční styl, vína zrají ve velkých sudech ze slavonského dubu, typických pro tuto část Piemontu. Barolo Massolino patří i po více než 100 letech historie mezi špičku producentů červených vín Barolo.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.