Massolino

Barolo DOCG 2019

Wine Advocate 94 / 100 James Suckling 93 / 100

0,75 l

1 090 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Barolo
Zrání
30 měsíců ve velkých sudech ze slavosnkého dubu
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Nebbiolo

Tradičně vinifikované Barolo z prestižních vinic vinařství Massolino. Po přelití do sklenice se objevuje víno zářivé granátově červené barvy. Jeho komplexní a vrstevnaté aroma bez problémů zaplní velkou sklenici. Ucítíte tóny červeného peckového ovoce, lékořice, tabáku, fialek a lesního podrostu. V ústech velmi pevné a plné víno. Typické Barolo pro oblast Serralunga d'Alba, robustní a sebevědomé, se sofistikovaným tříslem. Víno má velký archivační potencál.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z kvalitních vinic, s velmi redukovaným výnosem. Sklizeň probíhá pouze ručně a před zpracováním dochází k pečlivému výběru jen perfektně zralých hroznů.

Sklep: Tradiční Barolo s dlouhou fermentací a macerací v dubových nádobách při teplotách kolem 30°C. Víno zraje ve velkých slavonských dubových sudech až 30 měsíců, poté zraje v lahvích umístěných ve speciálních tmavých, chladných sklepech.

Kdy vypít: 2023 - 2035

Doporučení v gastronomii: nejlepšího výrazu dosáhne při podávání k červenému masu, zejména zvěřině a k pokrmům s lanýžem. Výborný je také k k rizotu, stejně jako ke středně vyzrálým sýrům z kravského a kozího mléka.

Přečtěte si na našem blogu: Massolino: Hvězdný výrobce Barola ze Serralungy

...

Massolino

Historické centrum malého města Serralunga d'Alba v Piemontu skrývá jedno z nejstarších rodinných vinařství v této oblasti. Výrobě ušlechtilých vín se tu rodina Massolino věnuje od roku 1896. V současnosti vinařství vedou Franco a Roberto Massolino, kteří tak úspěšně pokračují v dlouhé rodinné tradici. Vinařství bylo jedno z prvních v regionu, které začalo na etikety vín uvádět názvy svých vinic. Díky skvělým tratím, vysoké kvalitě vín a účasti na vzniku zdejšího konsorcia vinařů se značka Massolino zařadila mezi zdejší elitu již v šedesátých letech 20. století. 

Hrozny pro základní Barolo pocházejí z několika různých vinic a v sortimentu jej doplňují prestižní jednotraťová vína – Barolo Vigna Rionda, Margheria, Parafada nebo Parussi. Díky tomuto přístupu je možné ocenit specifika jednotlivých vinic, které patří mezi vyhlášené Cru zóny Serralunga d'Alba.

Kromě odrůdy Nebbiolo, která tvoří hned polovinu z celkových 50 hektarů vinic vinařství Massolino, se rodina věnuje také odrůdám, jako jsou Dolcetto, Barbera, Chardonnay, Riesling nebo Moscato. Zatímco mladší bratr Roberto pečuje o vinohrady, Franco se zodpovědný za produkci vín. Barolo Massolio je velmi tradiční styl, vína zrají ve velkých sudech ze slavonského dubu, typických pro tuto část Piemontu. Barolo Massolino patří i po více než 100 letech historie mezi špičku producentů červených vín Barolo.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.