Roero Arneis DOCG 2018
Tip
sommeliera
"Nejprestižnější vína této odrůdy spadají do kategorie DOCG Roero Arneis. Vína mívají komplexní aroma s tóny čerstvých květin, zralého peckového ovoce a citrusů s jemným nádechem lískového oříšku. Vína jsou typicky s vyšší kyselinou."

Marcarini

Roero Arneis DOCG 2018

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Arneis

Tradiční a exoticky vonící piemontská odrůda Arneis získává v posledních letech na popularitě u milovníků suchých bílých vín. Ve skleničce slámově zbarvené víno se zlatými odlesky. Ve vůni svůdné, s tóny čerstvého ovoce, bílých květin, akátu a medu. V chuti krásně svěží, suché, s příjemnou kyselinou a tóny bílých peckovin a citrusových plodů. Lehce minerální v závěru.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny pochází ze starověké vinice o velikosti dva hektary v Montaldo Roero, v srdci stejnojmenné oblasti na levé straně řeky Tanaro. Půda je tu písčitá, bohatá na zkameněliny a minerální soli. Ideální pro pěstování bílých odrůd. Vedení révy metodou Guyot. Nadmořská výška vinice je 300 m.n.m., orientace je jižní. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Před lisováním hroznů se provádí krátká macerace se slupkami. Mošt kvasí v nerezových tancích, ve kterých víno i následně zraje.

Kdy vypít: 2020 - 2023

Doporučení v gastronomii: Chřestové rizoto, krémové polévky, grilovaná ryba.

...

Marcarini

Vinařství Marcarini je jedním z nejvýznamnějších producentů v oblasti La Morra. Vinařství disponuje mimořádnými viničními polohami a jako jedno z prvních začalo jejich jména již v 50. letech minulého století uvádět na etikety svých vín. Příkladem budiž 150 let stará trať Boschi di Berri, kde jsou mimo jiné vysazeny prastaré keře Dolcetta, které přežily i epidemii fyloxéry. Hrozny Nebbiolo, určené pro výrobu Barola dozrávají na dvou prestižních cru - Brunate a La Serra. Historie prvně jmenované polohy sahá až do 13. století. Vinařství Marcarini je považováno za zástupce tradičního přístupu ve výrobě Barola. Typický je důraz na pečlivou práci ve vinici, přísná selekce hroznů, nízké výnosy a používání velkých sudů při vyzrávání vín. Kromě Nebbiola má vinařství vysazeny na 25 hektarech vinic také odrůdy Dolcetto, Barbera a Moscato. Pokud se v budoucnu rozhodnete vinařství navštívit, najdete ho v historickém centru městečka La Morra, v těsné blízkosti místní středověké věže. Vinařství si zachovává svůj rodinný charakter, od 90. let minulého století ho vede Manuel Marchetti, kterému pomáhají jeho tři děti Francesca, Lisa a Andrea.

Tip
sommeliera
"Nejprestižnější vína této odrůdy spadají do kategorie DOCG Roero Arneis. Vína mívají komplexní aroma s tóny čerstvých květin, zralého peckového ovoce a citrusů s jemným nádechem lískového oříšku. Vína jsou typicky s vyšší kyselinou."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.