Salento Negroamaro "Maru" IGT 2021
Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Ve vůni i chuti vína najdete tmavé peckové ovoce a tóny exotického koření.

Castello Monaci

Salento Negroamaro "Maru" IGT 2021

Recenze (2)

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu, část v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Negroamaro

„Maru“ znamená „hluboce temný“ v nářečí Salentino a skutečně toto víno se pyšní hlubokou granátově-rubínovou barvou, typickou pro odrůdu Negroamaro. V jeho výrazné vůni převládají prvky Středomořské flory, červeného ovoce a bylinek s nádechem eukalyptu. Chuť je plná, ovocitá, zaoblená a harmonická a velmi dobře stavěná s dochutí hořkých mandlí, jak ostatně část názvu této odrůdy amaro napovídá.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Špikovaný zajíc na divokém koření.

Přečtěte si na našem blogu: Nejen Primitivo, ochutnejte další vína z Apulie

...

Castello Monaci

Castello Monaci je panství, které se datuje do počátku 16. století a nachází se v samém srdci podoblasti Salento na okraji Salice Salentino tzv. „paty“ Apeninského poloostrova. Tento velkolepý zámek je obklopen 3000 stromy olivovníků a 200 hektary vinic. Budovu vinařství z bílého tufu postavila v 70. letech minulého století rodina Memmo. V sortimentu vinařství najdeme názvy vín jako např. Artas, Ajas, Liante, Medos, Kreos, Maru, Piluna... Všechna nám připomínají jejich řecký původ na území, které antičtí kolonizátoři nazvali „Enotria“ – „Země vína“. Castello Monaci vinifikuje svá vína ve velkokapacitních nerezových nádobách pomocí řízeného kvašení za nízké teploty a rovněž školí svá vína v přibližně 1000 francouzských sudech. Vinařství vede Lina Memmo a její dcera Vittoria Serraca Guerreri. Muzeum, ve kterém se nachází sbírky četných artefaktů z minulého století, obsahuje také fotografickou displej ukazující cestu révy vinné Vitis vinifery z Kavkazu do Středomoří. 

Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Ve vůni i chuti vína najdete tmavé peckové ovoce a tóny exotického koření.

Ohodnoťte tento produkt

  • Patří k našim nejoblíbenějším červeným vínům. Negroamaro je úžasná odrůda, ať se z něj produkuje červené nebo růžové víno.
    Petr, přidáno 26. 9. 2022 15:47 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Pěkné víno.Pro milovníky opravdu suchých vín.Velmi výrazně voní po lesních jahodách,višních a rybízu.Výrazné taniny,kyselinka spíše jemná.Krásně kulaté v závěru,s lehkým dřevitě ovocným buketem.Za ty prachy výborné.
    Antonín, přidáno 1. 8. 2021 17:42 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.