Salento Negroamaro "Maru" IGT 2020
Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Ve vůni i chuti vína najdete tmavé peckové ovoce a tóny exotického koření.

Castello Monaci

Salento Negroamaro "Maru" IGT 2020

Recenze (2)

0,75 l

260 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu, část v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Negroamaro

„Maru“ znamená „hluboce temný“ v nářečí Salentino a skutečně toto víno se pyšní hlubokou granátově-rubínovou barvou, typickou pro odrůdu Negroamaro. V jeho výrazné vůni převládají prvky Středomořské flory, červeného ovoce a bylinek s nádechem eukalyptu. Chuť je plná, ovocitá, zaoblená a harmonická a velmi dobře stavěná s dochutí hořkých mandlí, jak ostatně část názvu této odrůdy amaro napovídá.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Špikovaný zajíc na divokém koření.

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Apulie

...

Castello Monaci

Castello Monaci je panství, které se datuje do počátku 16. století a nachází se v samém srdci podoblasti Salento na okraji Salice Salentino tzv. „paty“ Apeninského poloostrova. Tento velkolepý zámek je obklopen 3000 stromy olivovníků a 200 hektary vinic. Budovu vinařství z bílého tufu postavila v 70. letech minulého století rodina Memmo. V sortimentu vinařství najdeme názvy vín jako např. Artas, Ajas, Liante, Medos, Kreos, Maru, Piluna... Všechna nám připomínají jejich řecký původ na území, které antičtí kolonizátoři nazvali „Enotria“ – „Země vína“. Castello Monaci vinifikuje svá vína ve velkokapacitních nerezových nádobách pomocí řízeného kvašení za nízké teploty a rovněž školí svá vína v přibližně 1000 francouzských sudech. Vinařství vede Lina Memmo a její dcera Vittoria Serraca Guerreri. Muzeum, ve kterém se nachází sbírky četných artefaktů z minulého století, obsahuje také fotografickou displej ukazující cestu révy vinné Vitis vinifery z Kavkazu do Středomoří. 

Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Ve vůni i chuti vína najdete tmavé peckové ovoce a tóny exotického koření.

Ohodnoťte tento produkt

  • Patří k našim nejoblíbenějším červeným vínům. Negroamaro je úžasná odrůda, ať se z něj produkuje červené nebo růžové víno.
    Petr, přidáno 26. 9. 2022 15:47 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Pěkné víno.Pro milovníky opravdu suchých vín.Velmi výrazně voní po lesních jahodách,višních a rybízu.Výrazné taniny,kyselinka spíše jemná.Krásně kulaté v závěru,s lehkým dřevitě ovocným buketem.Za ty prachy výborné.
    Antonín, přidáno 1. 8. 2021 17:42 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.