Soave Classico DOC 2019 BIO produkt

Suavia

Soave Classico DOC 2019

Recenze (1)

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Fantastické Soave z organicky obhospodařovaných vinic. Víno s vynikajícím poměrem kvality a ceny. Příjemně voní po meruňkách, bílé broskvi a svěžích citrusových plodech. V chuti nádherně šťavnaté, s tóny čerstvého ovoce, bylinek a příjemnou mineralitou v dochuti. Charakterní a osobité víno, navíc je tzv. „food-friendly“.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Vinice jsou vysazeny na vulkanických půdách v oblastech Fittà a Tremenalto. Půda je hluboká a bohatá na čedičové kameny. Některé z vinic jsou velmi strmé a vylučují tak použití strojů. Réva je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně a začala na konci září. 

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá jejich jemné lisování. Alkoholová fermentace probíhá za kontrolované teploty 14–16 °C po dobu dvou týdnů. Malolaktická fermentace proběhne jen u malé části vína. Před lahvováním je víno ponecháno šest měsíců v kontaktu s kvasničními kaly. V láhvi je uzavřeno šroubovacím uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 – 2024

Doporučení v gastronomii: Ke grilované rybě a plodům moře.

...

Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Ohodnoťte tento produkt

  • Vynikající víno.
    Michal, přidáno 12. 2. 2019 07:40 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.