Soave Classico DOC 2019 AKCE BIO produkt

Suavia

Soave Classico DOC 2019

Recenze (1)

0,75 l

370 Kč 310 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Fantastické Soave z organicky obhospodařovaných vinic. Víno s vynikajícím poměrem kvality a ceny. Příjemně voní po meruňkách, bílé broskvi a svěžích citrusových plodech. V chuti nádherně šťavnaté, s tóny čerstvého ovoce, bylinek a příjemnou mineralitou v dochuti. Charakterní a osobité víno, navíc je tzv. „food-friendly“.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Vinice jsou vysazeny na vulkanických půdách v oblastech Fittà a Tremenalto. Půda je hluboká a bohatá na čedičové kameny. Některé z vinic jsou velmi strmé a vylučují tak použití strojů. Réva je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně a začala na konci září. 

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá jejich jemné lisování. Alkoholová fermentace probíhá za kontrolované teploty 14–16 °C po dobu dvou týdnů. Malolaktická fermentace proběhne jen u malé části vína. Před lahvováním je víno ponecháno šest měsíců v kontaktu s kvasničními kaly. V láhvi je uzavřeno šroubovacím uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 – 2024

Doporučení v gastronomii: Ke grilované rybě a plodům moře.

...

Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Ohodnoťte tento produkt

  • Vynikající víno.
    Michal, přidáno 12. 2. 2019 07:40 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.