Barbaresco "Vallegrande" 2021 Raritní víno

Ca’ del Baio

Barbaresco "Vallegrande" 2021

0,75 l

850 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Barbaresco DOCG
Zrání
24 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu, následně půl roku v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Nebbiolo

Ve svém projevu maximálně tradiční Barbaresco, které pochází z hroznů pěstovaných na vinicích obklopujících vinařství. Víno zraje stejně jako v minulosti pouze ve velkých sudech. Barva ve skleničce je granátově červená, ve vůni Barbaresco nabízí intenzivní aroma, s výraznými ovocnými tóny, sušenými květy a tóny lesního podrostu. Chuť je dobře strukturovaná, zakulacená, s krásně integrovanými tříslovinami. Závěr je dlouhý a elegantní.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno z vinice, která byla přímo vedle vinařství vysazena v roce 1967. Jde o polohu se západní orientací. Půdu tu tvoří namodralý jílovito-vápencový slín. Réva je vedena v BIO režimu, veškeré práce jsou dělány ručně rodinou Grasso.

Sklep: Tradiční vinifikace, hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá macerace se slupkami devět až 15 dnů v nerezových tancích za kontrolované teploty. Hotové víno pak zraje 24 měsíců ve starších velkých sudech ze slavonského dubu a pak ještě šest měsíců v láhvi.

Kdy vypít: 2024 - 2031

Doporučení v gastronomii: Dušené a pečené hovězí maso, zvěřina, zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Barbaresco – elegantní červené víno z italského Piemontu

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.