Garda Classico Chiaretto DOC 2021
Tip
sommeliera
Chiaretto je lokální název pro růžové víno z vinic na břehu Lago di Garda. V tomto případě jde o krásné suché růžové víno, s příjemnou kyselinou a bohatou ovocnou chutí. Před podáváním víno pořádně vychlaďte!

Olivini

Garda Classico Chiaretto DOC 2021

Recenze (2)

0,75 l

340 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Groppello, Marzemino, Sangiovese, Barbera

Krásně svěží růžové víno z odrůd Groppello, Marzemino, Sangiovese a Barbera. Elegantní růžovou barvu ve skleničce doplňuje svůdná aromatika s tóny jahod, malin, broskví nebo růží. Na patře je osvěžující, s jemným minerálním charakterem, delikátní a šťavnaté s delší jemně mandlovou dochutí. Dobře vychlazené se pije jedna báseň.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Vhodné jako aperitiv nebo k ovocným sorbetům, pikniku v přírodě se sladkokyselými pochutinami, zálivkami či omáčkami.

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Chiaretto je lokální název pro růžové víno z vinic na břehu Lago di Garda. V tomto případě jde o krásné suché růžové víno, s příjemnou kyselinou a bohatou ovocnou chutí. Před podáváním víno pořádně vychlaďte!

Ohodnoťte tento produkt

  • Toto ruzove vino nema chybu ...
    Petr, přidáno 12. 5. 2021 13:30 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Vynikající růžové, mírně nasládlé, plně, svěží.
    Seinerova, přidáno 21. 3. 2015 09:09 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.