Garda Classico Chiaretto DOC 2021
Tip
sommeliera
Chiaretto je lokální název pro růžové víno z vinic na břehu Lago di Garda. V tomto případě jde o krásné suché růžové víno, s příjemnou kyselinou a bohatou ovocnou chutí. Před podáváním víno pořádně vychlaďte!

Olivini

Garda Classico Chiaretto DOC 2021

Recenze (2)

0,75 l

330 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Groppello, Marzemino, Sangiovese, Barbera

Krásně svěží růžové víno z odrůd Groppello, Marzemino, Sangiovese a Barbera. Elegantní růžovou barvu ve skleničce doplňuje svůdná aromatika s tóny jahod, malin, broskví nebo růží. Na patře je osvěžující, s jemným minerálním charakterem, delikátní a šťavnaté s delší jemně mandlovou dochutí. Dobře vychlazené se pije jedna báseň.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Vhodné jako aperitiv nebo k ovocným sorbetům, pikniku v přírodě se sladkokyselými pochutinami, zálivkami či omáčkami.

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Chiaretto je lokální název pro růžové víno z vinic na břehu Lago di Garda. V tomto případě jde o krásné suché růžové víno, s příjemnou kyselinou a bohatou ovocnou chutí. Před podáváním víno pořádně vychlaďte!

Ohodnoťte tento produkt

  • Toto ruzove vino nema chybu ...
    Petr, přidáno 12. 5. 2021 13:30 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Vynikající růžové, mírně nasládlé, plně, svěží.
    Seinerova, přidáno 21. 3. 2015 09:09 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.