Langhe Nebbiolo DOC 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Nebbiolo vinifikované v nerezových nádobách, aby naplno vynikl jeho odrůdový charakter. Krásné tóny červeného peckového ovoce, svěží kyselina. Víno, které si vychutnáte teď i s odstupem několika let.

Ferdinando Principiano

Langhe Nebbiolo DOC 2019

Recenze (2)

0,75 l

450 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
10 měsíců v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Nebbiolo

Víno světle rubínové barvy a s tóny zralých třešní, růže, fialky a koření. Chuť je velmi atraktivní, působí středně plně, vyváženě a elegantně. Třísloviny jsou pevné a sofistikované, velmi dobře integrované do struktury vína. Dochuť je lehce kořenitá a delší. V tomto případě dostáváte víno podobné strukturou vínům Barolo, hrozny pro výrobu tohoto vína totiž pocházejí z vinice jinak klasifikované právě pro výrobu Barola.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z biodynamicky pěstovaných hroznů. Ferdinando Principiano nepoužívá žádné umělé přípravky ani chemické postřiky. Sklizeň probíhá pouze ručně.

Sklep: Víno spontánně kvasí v nerezovém tanku. Není filtrováno ani čiřeno, má minimální obsah síry. Při výrobě nejsou použity žádné živočišné přípravky, víno je tedy vhodné i pro vegany. Zrání vína probíhá v nerezových tancích.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Bresaola a podobné sušené pršuty z hovězího masa.

...

Ferdinando Principiano

Rodinné vinařství bylo ve městě Monforte d'Alba založeno v 50. letech 20. století otcem Ferdinanda Principiana. Ferdinando vinařství vede od roku 1993 a postupně ho začal směřovat k organické produkci. Sympatický Ferdinando je dnes v regionu výraznou osobností a advokátem tradičního přístupu při výrobě vín. Ve vinici praktikuje některé biodynamické postupy, absolutně odmítá používání chemikálií, pesticidů či umělých hnojiv. Při výrobě vín zasahuje do procesu minimálně, vína kvasí spontánně, jsou bez aditiv a prakticky také bez přidané síry. Pro zrání vín používá pouze velké sudy ze slavonského dubu. Výsledná vína jsou osobitá, nádherně elegantní a šťavnatá, vychutnáte si je jen tak, stejně jako v kombinaci s vyšší gastronomií. Celkem vinařství disponuje 10 hektary vinic, ze kterých lahvuje Dolcetto, Barberu, Nebbiolo a samozřejmě také vynikající Barolo. Doslova pokladem je pak pro vinařství 0,5 hektaru v prestižní vinici Ravera.

Tip
sommeliera
Nebbiolo vinifikované v nerezových nádobách, aby naplno vynikl jeho odrůdový charakter. Krásné tóny červeného peckového ovoce, svěží kyselina. Víno, které si vychutnáte teď i s odstupem několika let.

Ohodnoťte tento produkt

  • Super šťavnaté Nebbiolo, radost pít. Určitě za čas zopakuji.
    Vlasta, přidáno 22. 3. 2021 15:13 (Neověřená recenze)
  • Upon opening, the wine was closed and did not say much, so I gave it an hour. Even then the wine was underachieving for a Nebbiolo Langhe from a small, boutique producer. The nose was understated and lacked the aromatic verve of the grape, and it was far more fruity than the varietal is normally. The finish reminded me of grass and underbrush, which indicated that the grapes were not entirely ripe. On a positive note, it had a beautiful tannic structure that was strong and powerful, but not overwhelming.
    Michael, přidáno 19. 12. 2016 14:20 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.