Sangiovese di Romagna "Poggio Vicchio" DOC 2020
Tip
sommeliera
Sangiovese je asi nejdůležitější modrou odrůdou Itálie. Kromě velkých a komplexních vín jako je Brunello di Montalcino nebo Chianti Classico z ní vinaři dělají i příjemná svěží červená vína, která se hodí ke každodennímu popíjení. Jako je Poggio Vecchio.

Fattoria Zerbina

Sangiovese di Romagna "Poggio Vicchio" DOC 2020

0,75 l

290 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
6 měsíců v nerezových tancích
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese

Novinka v sortimentu vinařství, víno, které bylo poprvé vyrobeno z ročníku 2019. Hrozny pochází z historické vinice PodereVicchio. Intenzivně ovocné Sangiovese, s čistými tóny červených třešní a červeného rybízu, typických pro vína z červeného jílu z Marzeno. V chuti svěží a dynamické, se středně výraznými tříslovinami a příjemnou kyselinou. Víno, které symbolizuje krásu a charakter odrůdy Sangiovese, středně dlouhý a minerální závěr.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny pochází z historické viniční trati PodereVicchio. Réva v ní roste na červeném jílu. Sklizeň probíhá pouze ručně.

Sklep: Vinifikace tohoto vína je podřízena cíli podtrhnout svěží ovocný charakter odrůdy Sangiovese. Fermentace s macerací trvá 10 až 12 dní. Víno zraje pouze v nerezových tancích a na jaře je stáčeno do lahví a připraveno na uvedení na trh. K uzavření vína se používá klasický korkový uzávěr.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
Sangiovese je asi nejdůležitější modrou odrůdou Itálie. Kromě velkých a komplexních vín jako je Brunello di Montalcino nebo Chianti Classico z ní vinaři dělají i příjemná svěží červená vína, která se hodí ke každodennímu popíjení. Jako je Poggio Vecchio.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.