Sangiovese di Romagna "Poggio Vicchio" DOC 2020 AKCE
Tip
sommeliera
Sangiovese je asi nejdůležitější modrou odrůdou Itálie. Kromě velkých a komplexních vín jako je Brunello di Montalcino nebo Chianti Classico z ní vinaři dělají i příjemná svěží červená vína, která se hodí ke každodennímu popíjení. Jako je Poggio Vecchio.

Fattoria Zerbina

Sangiovese di Romagna "Poggio Vicchio" DOC 2020

0,75 l

290 Kč 240 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
6 měsíců v nerezových tancích
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sangiovese

Novinka v sortimentu vinařství, víno, které bylo poprvé vyrobeno z ročníku 2019. Hrozny pochází z historické vinice PodereVicchio. Intenzivně ovocné Sangiovese, s čistými tóny červených třešní a červeného rybízu, typických pro vína z červeného jílu z Marzeno. V chuti svěží a dynamické, se středně výraznými tříslovinami a příjemnou kyselinou. Víno, které symbolizuje krásu a charakter odrůdy Sangiovese, středně dlouhý a minerální závěr.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Emilia - Romagna

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny pochází z historické viniční trati PodereVicchio. Réva v ní roste na červeném jílu. Sklizeň probíhá pouze ručně.

Sklep: Vinifikace tohoto vína je podřízena cíli podtrhnout svěží ovocný charakter odrůdy Sangiovese. Fermentace s macerací trvá 10 až 12 dní. Víno zraje pouze v nerezových tancích a na jaře je stáčeno do lahví a připraveno na uvedení na trh. K uzavření vína se používá klasický korkový uzávěr.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Fattoria Zerbina

Příběh vinařství Fattoria Zerbina začal v roce 1966, kdy Vincenzo Geminiani koupil farmu stejného jména a rozhodl se v rámci jejích pozemků vysadit první vinohrady. Zásadním milníkem v historii vinařství je rok 1987, kdy se výroby vín ujala vnučka Vincenza Geminianiho Cristina. Ta studovala enologii na univerzitě v Bordeaux a v Miláně. Pod jejím vedením se vinařství rychle vyprofilovalo jako jedno z nejlepších regionu Emilia-Romagna a samotná Cristina je považována za jednu z nejtalentovanějších vinařek Itálie. Vinařství dnes disponuje 29 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny odrůdy Trebbiano, Chardonnay, Albana, Sangiovese nebo Cabernet Sauvignon. Krásná a elegantní vína Fattoria Zerbina postavená na odrůdě Sangiovese si zamilují nejen fanoušci Chianti. Fattoria Zerbina patří mezi absolutní špičku vinařské Itálie, a to navzdory tomu, že se region Emilia-Romagna netěší stejné prestiži jako Toskánsko nebo Benátsko. Zerbina je respektovaným a vyhledávaným pojmem na italské vinařské mapě.

Tip
sommeliera
Sangiovese je asi nejdůležitější modrou odrůdou Itálie. Kromě velkých a komplexních vín jako je Brunello di Montalcino nebo Chianti Classico z ní vinaři dělají i příjemná svěží červená vína, která se hodí ke každodennímu popíjení. Jako je Poggio Vecchio.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.