Sangiovese Umbria IGT 2019
Tip
sommeliera
Sangiovese je odrůda známá zejména díky velkým vínům z Toskánska. I v sousední Umbrii je ale nejrozšířenější odrůdou pro výrobu červených vín. Ochutnejte toto příjemné červené víno se skvělou cenou!

Lungarotti

Sangiovese Umbria IGT 2019

Recenze (1)

0,75 l

270 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese

Sangiovese dominuje vinicím Umbrie, stejně jako Toskánska. V tomto případě dostáváte mladé a svěží víno zrající v nerezových tancích. Barva je zářivě rubínová, ve vůni najdete červené peckové ovoce, špetku zeleného pepře a skořice. Svěžest vína podtrhují příjemné třísloviny, které dotváří komplexnost tohoto vína. Lehce zaměnitelné s mladým toskánským Chianti.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Umbrie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny pochází z vinic v majetku vinařství Lungarotti. Sklizeň hroznů probíhá koncem září.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Po odstopkování a pomletí následuje kratší macerace hroznů se slupkami. Mošt kvasí v nerezových tancích, ve kterých víno i následně zraje.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.

Přečtěte si na našem blogu: Odrůda Sangiovese: Zajímavá vína najdete i mimo Toskánsko

...

Lungarotti

Vinařství Lungarotti patří mezi absolutní špičku Umbrie a v posledních 50 letech výrazně přispělo ke zvýšení prestiže tohoto regionu sousedícího s Toskánskem. I když se víno v Umbrii vyrábí stovky let, byla to právě zemitá vína založená na odrůdě Sangiovese, kterými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svět. Dnes se jeho vína vyváží do 50 zemí a mezi základní hodnoty vinařství patří neustálé zaměření na kvalitu při dodržení udržitelných postupů při práci ve vinicích. Od roku 2014 je produkce vinařství plně organická. V rámci projektu „Energie z révy“, podporovaného italským Ministerstvem zemědělství, vinařství pilotně testuje využití biomasy s cílem výrazně omezit emise CO2. Produkce vinařství je široká, klíčová jsou zejména vína Rubesco (první víno Umbrie, které získalo status DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinařství Lungarotti dnes vedou sestry Chiara a Teresa.

Tip
sommeliera
Sangiovese je odrůda známá zejména díky velkým vínům z Toskánska. I v sousední Umbrii je ale nejrozšířenější odrůdou pro výrobu červených vín. Ochutnejte toto příjemné červené víno se skvělou cenou!

Ohodnoťte tento produkt

  • barva plná, rubínová, vůně příjemná ale nevýrazná, lehká tříslovina, dochuť krátká, jemné působící lehce, poznat zrání pouze na nerezu, celkově příjemné lehké pití, dobré červené IT víno odpovídající ceně
    Radomír, přidáno 23. 10. 2019 20:46 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.