Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Langhe Nebbiolo "Coste" DOC 2016
Principiano Ferdinando
Langhe Nebbiolo "Coste" DOC 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
BIO

Langhe Nebbiolo "Coste" DOC 2016

Principiano Ferdinando
Víno světle rubínové barvy a s tóny zralých třešní, růže, fialky a koření. Chuť je velmi atraktivní, působí středně plně, vyváženě a elegantně. Třísloviny jsou pevné a sofistikované, velmi dobře integrované do struktury vína. Dochuť je lehce kořenitá a delší. V tomto případě dostáváte víno podobné strukturou vínům Barolo, hrozny pro výrobu tohoto vína totiž pocházejí z vinice jinak klasifikované právě pro výrobu Barola.
Doporučení v gastronomii: Bresaola a podobné sušené pršuty z hovězího masa.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (2)
Odrůda:Nebbiolo
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:13,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 400 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Bresaola a podobné sušené pršuty z hovězího masa.
Odrůda:Nebbiolo
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:13,5%

Recenze Langhe Nebbiolo "Coste" DOC 2016

  • Vašek, Přidáno: 11.8.2017 21:46
    krásně strukturované, s pěkným tříslem. Blíží se charakterem Barolu. Super cena.
  • Michael, Přidáno: 19.12.2016 14:20
    Upon opening, the wine was closed and did not say much, so I gave it an hour. Even then the wine was underachieving for a Nebbiolo Langhe from a small, boutique producer. The nose was understated and lacked the aromatic verve of the grape, and it was far more fruity than the varietal is normally. The finish reminded me of grass and underbrush, which indicated that the grapes were not entirely ripe. On a positive note, it had a beautiful tannic structure that was strong and powerful, but not overwhelming.
Více o vinařství
Principiano Ferdinando
Rodinné vinařství bylo ve městě Monforte d'Alba založeno v 50. letech 20. století otcem Ferdinanda Principiana. Ferdinando vinařství vede od roku 1993 a postupně ho začal směřovat k organické produkci. Sympatický Ferdinando je dnes v regionu výraznou osobností a advokátem tradičního přístupu při výrobě vín. Ve vinici praktikuje některé biodynamické postupy, absolutně odmítá používání chemikálií, pesticidů či umělých hnojiv. Při výrobě vín zasahuje do procesu minimálně, vína kvasí spontánně, jsou bez aditiv a prakticky také bez přidané síry. Pro zrání vín používá pouze velké sudy ze slavonského dubu. Výsledná vína jsou osobitá, nádherně elegantní a šťavnatá, vychutnáte si je jen tak, stejně jako v kombinaci s vyšší gastronomií. Celkem vinařství disponuje 10 hektary vinic, ze kterých lahvuje Dolcetto, Barberu, Nebbiolo a samozřejmě také vynikající Barolo. Doslova pokladem je pak pro vinařství 0,5 hektaru v prestižní vinici Ravera. Majitel: Ferdinando Principiano Enolog: Ferdinando Principiano Roční produkce: 30 000 lahví Rozloha: 10 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.