Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Rosso di Montepulciano DOC 2015
Tenute del Cerro
Rosso di Montepulciano DOC 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Rosso di Montepulciano DOC 2015

Tenute del Cerro
Víno, které neupoutá jen netradiční etiketou, ale zejména zajímavým obsahem. Vinařství Fattoria del Cerro je vyhlášené svými víny Vino Nobile di Montepulciano, ale kvalitu potvrzuje i v rámci tohoto Rossa. Víno má intenzivní rubínovou barvu, vůně je výrazná, evokuje červené peckové ovoce, s náznakem černých třešní a vanilky. V chuti je vyvážené, elegantní a s typickým charakterem odrůdy Sangiovese.
Doporučení v gastronomii: Zapečený masový rendlík.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (3)
Odrůda:90% Sangiovese, 10% Mammolo
Zrání:v sudech barrique
Obsah alk.:14%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 279 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Zapečený masový rendlík.
Odrůda:90% Sangiovese, 10% Mammolo
Zrání:v sudech barrique
Obsah alk.:14%

Recenze Rosso di Montepulciano DOC 2015

  • Michal, Přidáno: 20.10.2017 08:52
    Pro me trochu zklamani. Slusne vino na piti, ale na urovni rekneme normalniho Chianti.
  • michal, Přidáno: 20.9.2017 00:16
    Ty divoké třešně jsem v něm chvíli hledal a tu vanilku taky... trochu jiné Sangiovese než jsem zvyklý z oblasti kolem Castagneto Carducci a San Vincenzo, trochu ovocnější, ve vůni i chuti ne úplně typické \"drsnější chlapácké\" Sangiovese, spíše bych řekl blíže do Chianti... Na etiketě není zmíněna odrůda Mammolo, ale \" é prodotto principalmente con la varieta di Sangiovese denominata \"Prugnole Gentile\", tedy něco v tom smyslu, že v principu je vyrobeno z kultivaru sangiovese v místním dialektu řečeném Prugnelo Gentile... Nemá 14%, ale 12,5%, přesto to není žádná vada a víno příjemně šťavnaté s tředně plné s pikantní kyselinou..
  • Josef, Přidáno: 18.12.2014 23:30
    To pravé víno nejen pro zimní večery. Zmíněná lehounká chuť vanilky je neopomenutelná. :-)
Více o vinařství
Tenute del Cerro

Saiagricola je zemědělská investiční společnost pojišťovny SAI vzniklá v roce 1978, kterou řídí mladý dynamický manažerský tým. Vlastní šest prvotřídních vinařství ve třech různých regionech. Tenute del Cerro je velká farma o celkové rozloze 600 hektarů, která zahrnuje polnosti, lesy a rovněž 13 hektarů olivových hájů. Vinařství je považováno jako jedno z nejlepších pro výrobu Vino Nobile di Montepulciano. Z celkové plochy 170 ha vinic je 93 hektarů věnováno výhradně vínům Vino Nobile di Montepulciano, což z Tenute del Cerro dělá největšího soukromého výrobce tohoto ušlechtilého vína. Na vrcholu pomyslného žebříčku kvality stojí víno ze špičkové historické vinice Antica Chiusina. Konzultanta pro výrobu vín dělá slavný italský enolog Riccardo Cotarella. 

Majitel: Tenute del Cerro
Enolog: Riccardo Cotarella
Roční produkce: 1 000 000 lahví
Rozloha: 170 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.