Bianco Sicilia "Barbazzale" DOC 2022
Tip
sommeliera
"Bílá vína z Etny disponují příjemnou kyselinou a typicky také vyšší mineralitou. Prostě radost pít! Stylem jsou podobná suchým vínům odrůdy Ryzlink rýnský."

Cottanera

Bianco Sicilia "Barbazzale" DOC 2022

Recenze (1)

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Catarratto, Viognier

Název Barbazzale doslovně znamená „kozí bradka“. Víno je světle slámové barvy se zelenkavými odlesky. Má delikátní vůni s jemnými tóny květů wistérie a slanou mineralitou díky sopečnému půdnímu podloží Etny. Jeho temperamentní ovocitost na patře je živá a svěží s ořechovým a mandlovým dozníváním.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Kyselina: 6,1 g/l;

Vinice: Pro vinařskou zónu Etna DOC jsou typické vysoké nadmořské výšky a vulkanické půdy. V tomto případě roste réva ve výšce 720 metrů nad mořem, má průměrné stáří 20let. Ruční sklizeň hroznů.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Poté, co hrozny dorazí do vinařství, dochází k odstopkování a pomletí a krátké maceraci hroznů se slupkami za kontrolované nízké teploty. Mošt kvasí při 16 stupních Celsia v nerezových tancích po dobu 20 dní. Před lahvováním víno leží několik měsíců v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Spaghetti alle vongole (se srdcovkami) nebo Pasta con ricci di mare (s mořskými ježky).

Přečtěte si na našem blogu: Etna: Nejžhavější vinařský region Sicílie

...

Cottanera

Vína z oblasti Etny byla velkou neznámou ještě před 25 lety. To se však začátkem 90. let minulého století začalo měnit. Tento tzv. „ostrov na ostrově“ , jakým je vinařská zóna Etna DOC, má zcela jiné půdní a klimatické podmínky než ostatní oblasti Sicílie. V roce 1990 se poblíž Castiglione di Sicilia usadili bratři Guglielmo a Enzo Cambria, aby pokračovali v tradici, kterou zde započal jejich otec Francesco již v 60. letech. Jejich hospodaření a produkci vína na území, které je soustavně pod vlivem nebezpečí mnohdy jen pokojně dýmající avšak často hrozivě dštící sopky Etny, nazvali bratři Cambria vulkan-enologií, neboť proti toku horké lávy, která se často zastaví jen pár metrů od vinic, neexistuje žádná obrana. Na severním úpatí Etny v nadmořské výšce 700 metrů vysadili mezinárodní kultivary Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon nebo Cabernet Franc, které poté následovaly lokální odrůdy Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio pro výrobu jedinečných červených vín, zatímco pro bílá vína typického minerálního charakteru se pěstuje Inzolia a Carricante. Veškeré vinohradnické práce zde provádí tým 25 žen v čele s matriarchou rodiny Cambria, kterou je Guglielmova vdova - mamma Cambria s její dcerou Mariangelou. Nesmíme však opominout ani bratry Mariangely - Emanuela a Francesca, přičemž posledně jmenovaný je hlavním enologem vinařství, a strýce Enza.

Tip
sommeliera
"Bílá vína z Etny disponují příjemnou kyselinou a typicky také vyšší mineralitou. Prostě radost pít! Stylem jsou podobná suchým vínům odrůdy Ryzlink rýnský."

Ohodnoťte tento produkt

  • výborné víno k pečenému lososu s citronovou rýží
    Seinerova, přidáno 22. 10. 2016 16:00 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.