Catarratto "Antisa" DOC 2019
Tip
sommeliera
Moc pěkné Catarratto, které svou svěžestí a přímočarým projevem připomíná oblíbený Ryzlink rýnský. Vínu nechybí ani jemná mineralita v závěru.

Tasca d'Almerita

Catarratto "Antisa" DOC 2019

Wine Enthusiast 92 / 100 James Suckling 91 / 100

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Catarratto

Slovo „Antisa“ symbolizuje očekávání, která každý rok obklopují výrobu tohoto vína. Do skleničky dostáváte 100% Catarratto, jehož hrozny pochází z výše položených vinic. Vinifikace probíhala v nerezu, po fermentaci bylo víno ponecháno čtyři měsíce v kontaktu s kvasinkami. Víno tak kombinuje svěžest s příjemnou tělnatostí. Ve skleničce je zářivě žlutozelené barvy, ve vůni s intenzivní kombinací zralých citrusových plodů, peckovin a bílých květů. Na patře je víno svěží, s pevnou strukturou a delším odezníváním. Báječné osvěžení!

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Réva se pěstuje poblíž usedlosti Regaleali, v nadmořské výšce až do 900 metrů nad mořem. Většinou se sklízí jako jedna z posledních odrůd, velmi pozdě, spolu s modrými odrůdami. Réva je vedena metodou Guyot, vinice je vedena v BIO režimu. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 14 – 16 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s krevetami, salát s grilovaným krůtím steakem.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Moc pěkné Catarratto, které svou svěžestí a přímočarým projevem připomíná oblíbený Ryzlink rýnský. Vínu nechybí ani jemná mineralita v závěru.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.