Moscato d'Asti DOCG 2023
Tip
sommeliera
"Moscato d’Asti je tradiční dezertní víno z Piemontu, nesoucí hrdě nejvyšší apelační titul DOCG. Skvěle se hodí k dezertům na bázi ořechů, vánočnímu cukroví nebo svěžímu ovocnému sorbetu. Podávejte dobře vychlazené."

Ca’ del Baio

Moscato d'Asti DOCG 2023

Recenze (1)

0,75 l

280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Asti
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
5,5 %
Odrůda
Moscato

Klasické jemně perlivé víno z Piemontu. Barva ve skleničce je slámově žlutá. Ve vůni je víno energické, s tóny čerstvě vymačkaných hroznů, meruněk, broskví a jemného medu. V ústech nechybí pikantní kyselina, která vyrovnává sladký charakter vína.

Druh vína: sladké

Barva vína: bílé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 7  - 9 °C

Vinice: Víno vyrobené z hroznů vypěstovaných na parcele č. 101, odtud tedy název. Moscato d’Asti je součástí rodinných tradic ve vinařství Ca’ del Baio. Starší réva byla vysazena v letech 1953 až 1994 a roste na vápenitých půdách. Ruční sklizeň hroznů Muškátu bílého probíhá začátkem září.

Sklep: Moscato d’Asti je jemně perlivé víno. Po jemném lisování hroznů probíhá fermentace ve speciálním uzavřeném nerezovém tanku. Když dosáhne úroveň alkoholu zhruba 5 %, tak se víno vyfiltruje a nalahvuje se zbývajícím cukrem. Jako mladé se pak umístí do prodeje.

Kdy vypít: 2024 - 2025

Doporučení v gastronomii: tradičně podávané se sladkému pečivu (brioche, panettone), ke sladkým dezertům. Může se hodit i k slaným pokrmům z ryb (ančovičky, sleď, makrela) nebo některým výrazným sýrům.

Přečtěte si na našem blogu: Oblíbená vína z Piemontu

...

Ca’ del Baio

Vinařství Ca’ del Baio, které miluje mimo jiné známý expert na italská vína Ian D'Agata, je ve vlastnictví rodiny Grasso od roku 1680. Dnes to jsou manželé Giulio a Luciana, kteří spolu se svými dcerami Paolou, Valentinou a Federicou řídí vinařství, mají na starost výrobu vín i obchod. Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini. V současnosti Ca’ del Baio patří mezi nejvyhledávanější producenty mezi milovníky vín z Piemontu.

 

 

Tip
sommeliera
"Moscato d’Asti je tradiční dezertní víno z Piemontu, nesoucí hrdě nejvyšší apelační titul DOCG. Skvěle se hodí k dezertům na bázi ořechů, vánočnímu cukroví nebo svěžímu ovocnému sorbetu. Podávejte dobře vychlazené."

Ohodnoťte tento produkt

  • Lehké, svěží, pitelné, zábavné. Harmonie zbytkového cukru a kyselin, ovocité, medová linka.
    Petr, přidáno 2. 1. 2018 09:37 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.