Colli di Luni „La Bianca” IGT 2020
Tip
sommeliera
"Vermentino je typicky svěží víno, středně aromatické. V některých případech může Vermentino připomínat Sauvignon blanc, svými tóny bílé broskve, zeleného jablka, grepu nebo citrusů. Škála aromat může být opravdu pestrá, až po akátový květ, rozmarýn."

Cantine Lunae

Colli di Luni „La Bianca” IGT 2020

Recenze (1)

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Vermentino 80 %, Malvasia 20 %

Odrůda Vermentino je doma na Sardinii, ale skvělá vína z ní vinaři produkují i na mořském pobřeží Ligurie. V tomto případě je Vermentino doplněné ve víně menší příměsí odrůdy Malvasia. Ve skleničce má intenzivní a jasně zářivou barvu slámového odstínu. Ve vůni objevíte tóny peckového ovoce a středomořských bylin. V ústech středně plné, s příjemnou kyselinou a bohatým ovocným projevem. Dochuť je delší, harmonická a nechybí v ní minerálně slaný nádech.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Ligurie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Fermentace probíhá v nerezových tancích, za kontrolované teploty. Víno následně také zraje v nerezu a před lahvováním se provádí čiření a jemná filtrace vína.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ideální k pokrmům s mořskými plody, k rybí polévce.

Přečtěte si na našem blogu: Bílá vína z Vermentina, Představujeme vína z Ligurie

...

Cantina Lunae

Vinařství je pojmenováno po starověkém "Portus Lunae", tedy jednom z nejdůležitějších přístavů severní části starověké Římské říše. Současně jde o připomenutí více než tisícileté tradice výroby vín v této oblasti. Cantine LVNAE založil v roce 1966 Paolo Bosoni, který se rozhodl v rámci rodinných zemědělských aktivit věnovat čistě vínu. Postupně vytvořil nejúspěšnější vinařství Ligurie, jehož produkce dnes dosahuje 500 000 lahví ročně. Základem nabídky jsou bílá vína odrůdy Vermentino, v podobě tzv. „šedé“ a „černé“ etikety. Vermentino od Cantine LVNAE bývá řazeno mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství disponuje 45 hektary vlastních vinic vysazených v rámci municipalit Ortonovo a Castelnuovo Magra. Péče o vinice probíhá v organickém režimu, hrozny se sklízejí ručně.

Tip
sommeliera
"Vermentino je typicky svěží víno, středně aromatické. V některých případech může Vermentino připomínat Sauvignon blanc, svými tóny bílé broskve, zeleného jablka, grepu nebo citrusů. Škála aromat může být opravdu pestrá, až po akátový květ, rozmarýn."

Ohodnoťte tento produkt

  • Velmi dobře pitelné víno ...
    Petr, přidáno 24. 3. 2023 18:49 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.