Vermentino "Etichetta Nera" Colli di Luni DOC 2021
Tip
sommeliera
"Vermentino je typicky svěží víno, středně aromatické. V některých případech může Vermentino připomínat Sauvignon blanc, svými tóny bílé broskve, zeleného jablka, grepu nebo citrusů. Škála aromat může být opravdu pestrá, až po akátový květ, rozmarýn."

Cantine Lunae

Vermentino "Etichetta Nera" Colli di Luni DOC 2021

Decanter 93 / 100

0,75 l

520 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Vermentino

Vermentino „černá etiketa“ od Cantina Lunae bývá v různých hodnoceních řazeno mezi nejlepší bílá vína Ligurie a Itálie obecně. Pochází ze starých keřů Vermentina, které dosahují průměrného věku 35 let. Fermentace i zrání vína probíhá v nerezových tancích. Ve skleničce očekávejte víno intenzivnější slámové barvy se zlatavými odlesky, vůně je noblesní s tóny bílých květin, tropického ovoce a bylinek. Chuť je perzistentní, krásně sladěná a svěží, s tóny citrusového ovoce, jablek a akátového medu. V dochuti nechybí jemná minerální slanost. Nádherné víno s potenciálem vyzrávat.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Ligurie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Réva pro toto víno roste v zónách Castelnuovo Magra a Ortonovo. Průměrné stáří révy je 35 let. Vedení révy Guyot, sklizeň probíhá ručně v polovině září. Hrozny jsou do vinařství transportovány v malých bedýnkách.

Sklep: Víno se vyrábí pouze z perfektně zralých hroznů. Před jejich zpracováním probíhá 48 dlouhá macerace hroznů se slupkami, s cílem uvolnit aromatické látky. Fermentace probíhá v nerezových tancích, za kontrolované teploty. Víno následně také zraje v nerezu a před lahvováním se provádí čiření a jemná filtrace vína.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Krémové polévky, pokrmy z ryb a bílého masa.

Přečtěte si na našem blogu: Bílá vína z Vermentina, Představujeme vína z Ligurie

...

Cantina Lunae

Vinařství je pojmenováno po starověkém "Portus Lunae", tedy jednom z nejdůležitějších přístavů severní části starověké Římské říše. Současně jde o připomenutí více než tisícileté tradice výroby vín v této oblasti. Cantine LVNAE založil v roce 1966 Paolo Bosoni, který se rozhodl v rámci rodinných zemědělských aktivit věnovat čistě vínu. Postupně vytvořil nejúspěšnější vinařství Ligurie, jehož produkce dnes dosahuje 500 000 lahví ročně. Základem nabídky jsou bílá vína odrůdy Vermentino, v podobě tzv. „šedé“ a „černé“ etikety. Vermentino od Cantine LVNAE bývá řazeno mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství disponuje 45 hektary vlastních vinic vysazených v rámci municipalit Ortonovo a Castelnuovo Magra. Péče o vinice probíhá v organickém režimu, hrozny se sklízejí ručně.

Tip
sommeliera
"Vermentino je typicky svěží víno, středně aromatické. V některých případech může Vermentino připomínat Sauvignon blanc, svými tóny bílé broskve, zeleného jablka, grepu nebo citrusů. Škála aromat může být opravdu pestrá, až po akátový květ, rozmarýn."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.