Alto Adige Lagrein DOC 2021
Tip
sommeliera
"Lagrein je typicky víno plné tmavého lesního ovoce, tónů koření, které ve skleničce zaujme temnou nepropustnou barvou. Jasná volba pro všechny fanoušky plných komplexních vín."

Peter Zemmer

Alto Adige Lagrein DOC 2021

Recenze (2)

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Lagrein

Toto víno pochází z odrůdy Lagrein, která je typická právě pro oblast Jižního Tyrolska. Je hluboké a temné, vůní připomíná drobné peckoviny, fialku, povidla a lesní ovoce. V chuti je plně harmonické a elegantní, s příjemným ovocným charakterem. Na jazyku se objevuje paleta ovocných tónů a jemná kořenitost doplněná sametovým tříslem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Réva je roubovaná na pomalu rostoucí podnože a vedena tradiční metodou Guyot. Lagrein roste v nejlepších vinohradnických zónách v údolí kolem centra municipality Cortina. Vinice si užívají ideálního slunečního svitu a dobré proudění větru brání vzniku plísní a zajišťuje vynikající kvalitu hroznů. Hrozny jsou sklízeny ručně.

Sklep: Ihned po odstopkování hrozny fermentují při konstantní teplotě 28 °C po dobu sedmi dnů. Během této doby se provádí pravidelné přečerpávání. Po dokončení fermentace zraje 70 % vína ve velkých dubových sudech a zbytek v malých barikových sudech zhruba rok. Před lahvováním se obě části vína spojují.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Výborně uplatní své nevšední vlastnosti ve spojení s kořenitou úpravou červeného masa.

Přečtěte si na našem blogu: Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Peter Zemmer

Vinařství Peter Zemmer bylo založeno v roce 1928 a současný majitel zastupuje již třetí generaci vinařské rodiny. Rodinný podnik najdete v Cortině na místní stezce Strada del Vino v jižní části regionu Trentino Alto Adige. Peter Zemmer si zakládá na špičkové kvalitě, kombinuje moderní technologie ve sklepě s citlivým přístupem ve vinohradech. Filozofií je také minimální vliv vinařství na okolní prostředí, takže například elektrickou energii si vinařství vyrábí ze solárních panelů umístěných na střeše jedné z budov. Celkem vinařství disponuje 52 hektary vlastních vinic, na kterých jsou vysazeny mezinárodní i typicky místní odrůdy. Srdcem vinařství je moderní nová barricaia, v níž se nacházejí jak velkokapacitní dubové sudy, tak francouzské barikové sudy používané pro zrání červených vín.

Tip
sommeliera
"Lagrein je typicky víno plné tmavého lesního ovoce, tónů koření, které ve skleničce zaujme temnou nepropustnou barvou. Jasná volba pro všechny fanoušky plných komplexních vín."

Ohodnoťte tento produkt

  • na lagrein nic moc
    Kostková, přidáno 14. 3. 2016 21:11 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Lze doporucit k těstovinám. Jinak celkem průměr
    Ondřej, přidáno 28. 5. 2015 07:06 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.