Dolcetto di Diano d´Alba Superiore "Sori Pradurent DOCG 2019
Tip
sommeliera
"Tohle víno vás překvapí svou komplexnostní a robustním projevem. Krásné plné červené víno, které je příjemně zakulacené zráním v kvalitních francouzských barikových sudech. Lepší Dolcetto jste ještě určitě neochutnali."

Claudio Alario

Dolcetto di Diano d´Alba Superiore "Sori Pradurent DOCG 2019

Recenze (1)

0,75 l

430 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
10 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Dolcetto

Víno je hluboké, temně purpurového odstínu s rubínovým okrajem. Jeho elegantní čistá vůně připomíná zralé třešně a lesní plody s nádechem divokého koření a tabákového listu. Chuť je intenzivní, sametová s hedvábnými tříslovinami a velmi šťavnatá díky svěží kyselince, která vybízí k dalšímu napití. Příjemné a rafinované víno z jedné z nejlepších vinic této části Piemontu.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 14,5 %; Kyselina: 5,8 g/l; Zbytkový cukr: 2,6 g/l

Vinice: Víno z oblasti Diano d’Alba, která na východě sousedí se zónou Barolo a která je vyhlášená na skvělá vína odrůdy Dolcetto. V tomto případě hrozny pochází z vinice Pradurent, kde má Claudio Alario vysazené 20 let staré keře Dolcetta. Tato trať leží v nadmořské výšce 400 metrů a má velmi dobrou expozici vůči slunečnímu záření. Velmi hustá výsadba, systém vedení révy Guyot, hrozny se sklízí výhradně ručně v polovině září. Přísná selekce jen perfektně zralých hroznů.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a mošt kvasí za kontrolované teploty v moderních nerezových tancích. Před nalahvováním víno zraje 10 měsíců v použitých francouzských barikových sudech. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Daňčí medailonky, zvěřinové ragú na portském nebo špikovaný zajíc s jalovcem s polentou.

Přečtěte si na našem blogu: Vyzkoušejte piemontské Dolcetto

Matteo Alario: Ročník 2019 byl pro Barolo klasický

...

Claudio Alario

Vinařství založil dědeček Claudia v roce 1900, dlouho však rodinná firma fungovala jako dodavatel hroznů pro jiné výrobce. V roce 1990 se vinařství ujal právě Claudio a prakticky okamžitě se rozhodl lahvovat celou svou produkci. Společně se svým bratrem Matteem začali s lahvováním Dolcetta, které se velmi brzy stalo jedním z nejlepších v rámci zóny Diano. Později, v roce 1995, začali s produkcí Barola, které lahvují z vinic Sorano a Riva Roca. Claudio Alario má přezdívku Mr Dolcetto a tato odrůda je pro něj i v současnosti srdcovou záležitostí. Z často podceňované odrůdy dokáže lahvovat krásná vína, která snesou i delší archivaci. Pro vína Claudia Alaria je charakteristický modernější styl, vína vznikají za šetrného použití barikových sudů nebo velkých sudů ze slavonského dubu. Všechna vína pochází z hroznů z jeho vlastních vinic. Dnes má Claudio Alario na starost zejména péči o vinice, ve sklepě kraluje jeho starší syn Matteo.

Tip
sommeliera
"Tohle víno vás překvapí svou komplexnostní a robustním projevem. Krásné plné červené víno, které je příjemně zakulacené zráním v kvalitních francouzských barikových sudech. Lepší Dolcetto jste ještě určitě neochutnali."

Ohodnoťte tento produkt

  • Vynikající víno na zimní večery. Chuťově hodně do lesních plodů, příjemná doznívající chuť na patře.
    Pavel, přidáno 28. 12. 2016 17:36 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.