Pecorino Terre di Chieti "Vellodoro" IGT 2022
Tip
sommeliera
"V minulosti byla tato odrůda díky vysoké koncentraci aromat, dobrému obsahu alkoholu a typické vyšší kyselince, používána ke zlepšení kvality vín vyráběných z jiných odrůd. Pěstování Pecorina téměř vymizelo kvůli velmi nízké produktivitě této odrůdy."

Umani Ronchi

Pecorino Terre di Chieti "Vellodoro" IGT 2022

Recenze (1)

0,75 l

300 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Pecorino

Jiskrné víno slámové barvy se zelenkavými odlesky a pronikavou vůní citrusových plodů. Chuť je svěží, plná ovocitosti, ve které rozpoznáme zelené jablko, pomelo a kdouli s dotekem minerálních tónů. Na etiketě se dozvídáme, že projekt Pecorino začal v roce 2005, kdy vinařství znovu vysadilo tuto téměř zaniklou odrůdu, jejíž název je odvozen od ovce (italsky „pecora“ = „ovce“).

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinná réva odrůdy Pecorino je vysazena kolem usedlosti Roseto s výhledem na horu Grand Sasso. Půda je zde převážně hlinitá – písčitá, hluboká. Hrozny se sklízí ručně relativně brzy v průběhu srpna, s cílem zachovat svěží kyselinu ve výsledném víně.

Sklep: Po lehkém lisování se primární mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Alkoholové kvašení probíhá v nerezových tancích při teplotě 16 - 18°C po dobu cca 10/15 dnů. Víno neprochází jablečno-mléčnou fermentací. Před lahvováním víno zraje necelý půl rok v nerezu v kontaktu s kvasničními kaly.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Výborné s antipasti všeho druhu, plodům moře, k rybímu fritto misto a k těstovinám a rizotům.

Přečtěte si na našem blogu: Pecorino není jen sýr. Představujeme bílou odrůdu z Marche

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"V minulosti byla tato odrůda díky vysoké koncentraci aromat, dobrému obsahu alkoholu a typické vyšší kyselince, používána ke zlepšení kvality vín vyráběných z jiných odrůd. Pěstování Pecorina téměř vymizelo kvůli velmi nízké produktivitě této odrůdy."

Ohodnoťte tento produkt

  • Tato "ovečka" se pije sama. Osvěžující a lahodné, lehké a příjemně harmonické. Cítíte v chuti i vůni citronové trávy, má příjemnou strukturu a závěr.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 01:47 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.