Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Villa Bianchi" DOC 2022
Tip
sommeliera
"Marche sice nepatří mezi ty nejvyhledávanější a nejoblíbenější vinařské regiony Itálie, milovníci bílých vín by ho ovšem minimálně z jednoho důvodu neměli přehlížet. Tím důvodem je místní bílá odrůda Verdicchio."

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Villa Bianchi" DOC 2022

Recenze (2)

0,75 l

210 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Verdicchio

Příjemné 100% Verdicchio z vinic, jejichž stáří dosahuje až 30 let. Barva vína je slámově žlutá se zelenkavými odlesky. V chuti je přímočaré, s ovocnými tóny připomínajícími citrusy a jablíčka Granny Smith a s náznakem bílých květů. Dochuť je lehce mandlová se svěží kyselinkou.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Víno pochází z vinic Verdicchia, které jsou staré šest až třicet let a které jsou vedeny systému Guyot. Réva roste na svazích v nadmořské výšce 150 až 300 metrů nad mořem, orientace je jižní a jihozápadní. Sklizeň probíhá ručně.   

Sklep: Po jemném lisování hroznů se mošt rychle ochladí. Alkoholické kvašení probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou mezi 14° a 16°C a trvá přibližně 8–10 dní. Víno následně nepodléhá malolaktické fermentaci. Všechny fáze výroby, od sbírání až po plnění do lahví, se provádějí v nepřítomnosti kyslíku, aby se udržela primární aromatika hroznů a dosáhlo se větší svěžesti chuti a vůně. Po krátkém ležení v nerezových tancích po dobu zhruba tří měsíců se víno stáčí do lahví.  

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv a k lehčím předkrmům.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Marche sice nepatří mezi ty nejvyhledávanější a nejoblíbenější vinařské regiony Itálie, milovníci bílých vín by ho ovšem minimálně z jednoho důvodu neměli přehlížet. Tím důvodem je místní bílá odrůda Verdicchio."

Ohodnoťte tento produkt

  • Slámově žlutá, nazlátlá barva napoví, že víno bude pěkně nazrálé, přesto je ještě svěží, ovocné (zelená jablka, , příjemně minerální. ačkoliv tu máme podzimní studené počasí, přesto se k večernímu poslechu Dark side of the moon skvěle hodí... Milé překvapení za tu cenu. Na Vivino average price 317...
    michal, přidáno 21. 9. 2017 22:10 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Je svěží a přesto silné , ve vůni opravdu cítíte kyselá jablíčka. Víno doporučuji pokud máte rádi silnější \\\"dochuť\\\", kterou zanechá na patře.
    Jana, přidáno 4. 3. 2016 22:57 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.