Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Plenio" DOCG 2015
Tip
sommeliera
"Název vína je odvozem z latinského Plenum, které vyjadřuje vlastnosti plnosti, komplexnosti a struktury. Je to víno, které je určeno na střednědobou archivaci, disponuje dlouhou přetrvávající perzistencí a zaujme bohatostí vůní a chutí."

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Plenio" DOCG 2015

Antonio Galloni 91 / 100

0,75 l

480 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
18 měsíců v dubových sudech a částečně v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Verdicchio

Plenio je Verdicchio kategorie Riserva. Vyrábí se z ručně sklizených hroznů z těch nejlepších vinic vinařství a před nalahvováním zraje 18 měsíců v sudech a nerezových tancích. Barva vína je světlejší se zlatavými odlesky, vůně je elegantní, doslova uhrančivá, s tóny kdoule, zralých hrušek nebo bergamotu. V chuti je Plenio plné, kombinuje ovocné tóny, bylinky a jemnou kořenitost. Dochuť je dlouhá, se zřetelnou mineralitou.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice byla vysazena na počátku 90. let a nachází se v nadmořské výšce asi 250-350 metrů nad mořem, s orientací na východ. Půda, která pochází z útvarů z období pleiocénu a pleistocénu, se vyznačuje velmi hlubokou hlinitou jílovitou strukturou, s poměrně nízkou úrodností, a proto je mimořádně vhodná pro výrobu jakostních vín.  Hrozny se kslízí ručně do malých přepravek začátkem října.

Sklep: Po jemném lisování se primární mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Fermentace probíhá z části (60 %) v temperovaných nerezových tancích a zbytek (40 %) v 5000 litrových dubových sudech. Asi 10 - 15% z celkového objemu vína prochází jablečno-mléčnou fermentací. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců, během kterých víno zůstává v kontaktu s vlastními kvasnými kaly.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Plněné těstoviny, pečené bílé maso, pečené ryby.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Název vína je odvozem z latinského Plenum, které vyjadřuje vlastnosti plnosti, komplexnosti a struktury. Je to víno, které je určeno na střednědobou archivaci, disponuje dlouhou přetrvávající perzistencí a zaujme bohatostí vůní a chutí."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.