Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Plenio" DOCG 2015
Tip
sommeliera
"Název vína je odvozem z latinského Plenum, které vyjadřuje vlastnosti plnosti, komplexnosti a struktury. Je to víno, které je určeno na střednědobou archivaci, disponuje dlouhou přetrvávající perzistencí a zaujme bohatostí vůní a chutí."

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico "Plenio" DOCG 2015

Antonio Galloni 91 / 100

0,75 l

480 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
18 měsíců v dubových sudech a částečně v nerezových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Verdicchio

Plenio je Verdicchio kategorie Riserva. Vyrábí se z ručně sklizených hroznů z těch nejlepších vinic vinařství a před nalahvováním zraje 18 měsíců v sudech a nerezových tancích. Barva vína je světlejší se zlatavými odlesky, vůně je elegantní, doslova uhrančivá, s tóny kdoule, zralých hrušek nebo bergamotu. V chuti je Plenio plné, kombinuje ovocné tóny, bylinky a jemnou kořenitost. Dochuť je dlouhá, se zřetelnou mineralitou.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice byla vysazena na počátku 90. let a nachází se v nadmořské výšce asi 250-350 metrů nad mořem, s orientací na východ. Půda, která pochází z útvarů z období pleiocénu a pleistocénu, se vyznačuje velmi hlubokou hlinitou jílovitou strukturou, s poměrně nízkou úrodností, a proto je mimořádně vhodná pro výrobu jakostních vín.  Hrozny se kslízí ručně do malých přepravek začátkem října.

Sklep: Po jemném lisování se primární mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Fermentace probíhá z části (60 %) v temperovaných nerezových tancích a zbytek (40 %) v 5000 litrových dubových sudech. Asi 10 - 15% z celkového objemu vína prochází jablečno-mléčnou fermentací. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců, během kterých víno zůstává v kontaktu s vlastními kvasnými kaly.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Plněné těstoviny, pečené bílé maso, pečené ryby.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Název vína je odvozem z latinského Plenum, které vyjadřuje vlastnosti plnosti, komplexnosti a struktury. Je to víno, které je určeno na střednědobou archivaci, disponuje dlouhou přetrvávající perzistencí a zaujme bohatostí vůní a chutí."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.